Yeni araştırmada dikkat çekici sonuç: “Bitcoin, 2020’de S&P 500’ü geçecek”

Yüzlerce finans profesyoneliyle gerçekleştirilen araştırma, katılımcıların yaklaşık yüzde 50'sinin Bitcoin'in gelecek sene S&P 500'ü geride bırakacağını düşündüğünü ortaya koydu. %33'ü en iyi performansı S&P 500'ün göstereceğine inandığını söylerken yüzde 13'ü bu soruya sabit getirili menkul kıymetler, yüzde 5'i ise Konut Fiyat Endeksi yanıtını verdi.

1236 0

Yeni bir araştırma, banka yöneticilerinin ve finansal hizmet sağlayıcılarının Bitcoin konusunda gelecek yıl geleneksel yatırım sınıflarına göre daha iyimser olduklarını ortaya koyuyor.

Kripto para analiz şirketi Chainalysis tarafından yapılan çalışmada yer alan finans uzmanlarının %48’i Bitcoin’in gelecek sene S&P 500’den daha iyi performans göstereceğine inandığını söyledi.

Söz konusu araştırma, banka yöneticilerinden finansal hizmet sağlayıcılarına ve düzenleyici kurumlara kadar geniş bir yelpazede 350 finans uzmanının katılımıyla gerçekleştirildi.

Sonuçlar, katılımcıların sadece üçte birinin S&P 500’ün en yüksek yıldan yıla büyümeye sahip yatırım sınıfı olacağını düşündüğünü gösteriyor. Hisseleri, sırasıyla yüzde 13 ve yüzde 5’lik dilimlerle sabit getirili menkul kıymetler ve Konut Fiyat Endeksi izliyor.

Yatırımcılar ve finans profesyonelleri, Bitcoin’e karşı bu iyimser bakış açılarına karşın kripto para piyasalarından uzak duruyorlar. Araştırma, bunun nedeni olarak düzenleyici karmaşık ve belirsizliği işaret ediyor. Katılımcıların yaklaşık yüzde 57’si kripto para yatırımlarına karşı tereddütlü yaklaşmalarının ana nedeninin regülasyonla ilgili endişeler olduğunu ifade ettiler.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Katkıda Bulun