Bitcoin ETF’lerinde günü yine BlackRock kurtardı, VanEck rekor kırdı

Bitcoin spot ETF'lerinde dünkü resmi rakamlar belli oldu. ETF'ler net 505 milyon girdi sağlarken, Grayscale satışları 495 milyon dolar oldu. BlackRock ise net 562 milyon dolarlık girdiyle Grayscale satışlarını tek başına yine kapattı. 2025 yılının nisan ayına kadar işlem komisyon ücretlerini sıfırlayan VanEck ise 118 milyon dolar ile kendi rekorunu kırdı.

Bitcoin spot ETF’leri dünü, ortalamanın bir hayli üzerinde 505 milyon dolarlık girdiyle kapattı. Rekor tazeleyen Bitcoin, dün sabah saatlerinde 72.500 doları da aşmıştı.

VanEck ve Valkyrie ETF’leri rekor kırdı

ETF’lerde en çok yatırımı birçok kez olduğu gibi yine BlackRock aldı. Şirket net 562 milyon dolarlık yatırım gördü. Fidelity 215 milyon dolarla ikinci sıradaydı. VanEck ise 118 milyon dolarla kendi rekorunu kırdı. Şirket bugüne kadar günlük en fazla 14 milyon dolarlık net yatırım görmüştü. VanEck’in bu kadar fazla yatırım almasındaki en büyük sebep ise, şirketin 31 Mart 2025 tarihine kadar Bitcoin spot ETF işlem ücretlerini sıfırlamasıydı.

VanEck ile birlikte bir başka ETF ihraççısı olan Valkyrie de kendi rekorunu kırdı. Son 4 günde, daha önce hiç görmediği 40 milyon dolarlık seviyeyi gören Valkyrie, 43 milyon dolar ile dün kendi rekorunu krımış oldu.

Grayscale yüklü satışlara devam…

Grayscale’in satışları ise yine yüzmilyonlarca dolar seviyesindeydi. Şirket 494 milyon dolarlık satış yaptı. Şu ana kadar 11 milyar dolara varan satış yapan Grayscale’in elinde hala 28 milyar dolarlık Bitcoin bulunuyor.

Yapılan yatırımlar ile şirketlerin elindeki toplam Bitcoin değeri de 58 milyar doların üzerinde bulunuyor. Rakam, toplam Bitcoin arzının da %4.12’sine tekabül ediyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl