Seçim vaadi olan Bitcoin spot ETF’leri için, mecliste çoğunluğu alan parti düğmeye bastı

Son dönemde kripto para alanında olumlu adımların atıldığı Güney Kore'de, nisan ayındaki genel seçimlerde büyük bir zafer kazanan Demokrat Parti, Bitcoin spot ETF'leriyle ilgili verdiği sözü tutmak için önemli bir hamle yapmaya hazırlanıyor.

Kripto paralar ve özellikle Web3 ile metaverse konusunda olumlu adımların atıldığı Güney Kore’de, nisan seçimlerinden zaferle çıkan Demokrat Parti Bitcoin spot ETF sözünü tutmak için düğmeye bastı.

Demokrat Parti, şu anda yasak olan Bitcoin spot ETF ürünleriye ilgili kuralların değiştirilmesini isteyecek. Son olarak meclis seçimlerinde büyük bir zafer kazanan ve 300 sandalyeli meclise 175 milletvekili sokmayı başararak ses getiren parti, haziran ayında meclisin açılmasıyla birlikte ilgili kuralların değişmesi için harekete geçecek.

Kripto ETF’leri de gelecek

ABD’deki Bitcoin spot ETF’lerinin ardından seçimlerde bu vaadi öne çıkaran partinin, sadece Bitcoin için değil, diğer kripto fonları için de hamle yapacağı kaydedildi. Meclis açılır açılmaz, ülkenin en büyük finans regülatörü olan Finansal Hizmetler Komisyonu’na gidecek olan yetkililer ilgili yasağın kaldırılmasını talep edecekler.

Kurum şu anda şirketlerin Bitcoin ETF’i çıkarmasını da, alıp satmasını da yasaklamış durumda bulunuyor. Regülatör bu değişimde isteksiz olursa, konu meclise de taşınacak.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl