10 Ocak öncesi Cathie Wood konuştu: Onay geleceğine dair işaretler güçlü

Bitcoin spot ETF başvurusunda kararı ilk verilecek şirket olarak ön plana çıkan ARK Invest'te CEO Cathie Wood, SEC'nin onay vereceğine yönelik işaretlerin kuvvetli olduğunu belirtti. Wood ayrıca kurumun, SEC'nin kripto alanına bakış açısının değiştiğini ve bu konudaki bilgi derinliğinin de arttığını söyledi.

Kripto dünyası, SEC’nin yeni yılda Bitcoin spot ETF’lerini kabul edip etmeyeceğini merakla beklerken konuyla ilgili Cathie Wood’dan önemli bir değerlendirme geldi.

“Büyük ihtimalle onay gelecek”

ABD medyasından CNBC’nin “Kripto Dünyası” adlı programına katılan Wood, SEC’nin ETF taleplerine onay vereceğine yönelik işaretlerin kuvvetli olduğunu belirtti. Kurumun kripto paralara bakış açısının değiştiğini, aynı zamanda bilgi derinlğinin de arttığını belirten Wood şunları söyledi:

“Sorunlara olan bakış açılarını değiştirdiler. Bilgileri artık daha derin… Ocakta spot Bitcoin ETF’lerinin kabul edileceğine yönelik güçlü işaretler var. Ben 10 Ocak’ta büyük ihtimalle bir onay geleceğini düşünüyorum. Çalışmaları izliyoruz. Bu konuda ortaklığımız olan 21Shares şirketi, kendisini bu alana adamış bir firma ve konusunda dünyanın en iyisidir”

Wood ayrıca spot ETF’lerinin kabul edilmesinin ardından, kurumlar ve diğer yatırımcıların bu alana geleceğini belirtti ve “O zaman yatırımlar daha da çeşitlendirilmek istenecek. Biz de bu duruma, yani firmaların portföy çeşitlendirme stratejilerine karşı hazır olmak istedik” dedi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl