Bir ülke daha Bitcoin spot ETF’lerine onay verdi

Tüm dünya Bitcoin'i artık yasal ve güçlü bir varlık olarak kabul edip ona dayalı olan ürünlere onay verirken, bunlara bir tanesi daha eklendi. Güney Asya'nın kripto adaptasyonu hızla büyüyen ülkelerinden biri olan Tayland'da Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Bitcoin spot ETF başvurusu yapan bir şirkete olumlu yanıt verdi.

Bitcoin spot ETF’lerini onaylayan ülkelere bir yenisi daha eklendi. Son yıllarda Güney Asya bölgesinin kripto adaptasyonunun en çok yaşandığı ülkesi olan Tayland da, bu ürünlere onay verdi.

Finansal hizmetler şirketi olan One Asset Management’ın (ONEAM) bu konudaki başvurusu resmen onaylandı.

Bitcoin ve kripto para adaptasyonu açısından büyük bir ilerleme olarak görülen bu onay ise şu an için sadece kurumsal ve yüksek gelir grubuna dahil olan yatırımcıları kapsıyor. Fonun iki gün içerisinde işlemlere açılması bekleniyor.

Bilindiği gibi Tayland son dönemde kripto paraların benimsenmesini destekleyen bir politika güdüyordu. Son olarak kripto işlemlerinde katma değer vergisi sıfıra indirilmişti.

Öte yandan Tayland’daki bir başka şirket olan MFC Asset Management’ın ise onay konusundaki bekleyişi devam ediyor. Bu ETF de yine kurumsal ve yüksek gelir grubuna açık olacak.

Güney Asya bölgesinin en büyük ekonomilerinden biri olarak bilinen Tayland’ın 70 milyonluk nüfusu ve 2023 rakamlarına göre de 540 milyar dolarlık GSYİH’si bulunuyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl