Spot Bitcoin ETF’leri reddedilse dahi Bitcoin sert yükselebilir: Matrixport raporu

Fed'in faiz indirimlerine dair mesajlar vermesi Bitcoin ve kripto paraalrda yükseliş getirirken, Matrixport şirketi ise spot Bitcoin ETF'lerinin reddedilmesinin dahi fiyat artışlarının önüne geçemeyeceğini düşünüyor.

2012 bitcoin fiyatı

Son dönemde kripto paralarla ilgili birçok rapor yayımlayan finansal hizmetler firması Matrixport, ses getirecek yeni bir değerlendirmede daha bulundu. Bitmain’in kurucularından ve eski yöneticisi olan Jihan Wu’nun şirketi, spot ETF taleplerinin onaylanmaması durumunda da 2024’ün Bitcoin için sert yükselişlere gebe olabileceğini ifade etti.

Donald Trump ve halving vurgusu…

Raporda yükselişlere sebep olarak birçok etken gösterilirken bunların en önemlileri olarak ise artan likidite oranı, yaklaşan ödül yarılanması ve Donald Trump’un bir kez daha ABD başkanı seçilme olasılığı gösterildi:

“Halving dönemlerinin ardından Bitcoin genelde %192 civarı bir yükseliş gösteriyor. Buna benzer bir durumun yeniden yaşanması beklentilerimiz dahilinde bulunuyor. Ayrıca Donald Trump’ın yeniden başkan seçilmesi de ABD ekonomisini canlandıracak etkenlerden biri olabilir. Bu da birçok riskli varlığın değerlenmesine yol açacaktır”

Hatırlanacağı üzere şirketin ekim ayı değerlendirmede raporunda, Bitcoin spot ETF’lerinin onaylanmasının, fiyatı 42 bin ilâ 56 bin dolar arasında çekebileceği belirtilmişti. Ancak baş analist Markus Thielen liderliğinde hazırlanan rapor, bu kez spot ETF’lerine ret gelmesi durumunda dâhi bu fiyat artışlarının gelebileceğini ifade ediyor.

Altcoin’ler için Bitcoin dominans önerisi…

Raporda ayrıca muhtemel bir altcoin rallisi için Bitcoin dominans grafiğinin takip edilmesi gerektiği de yazıldı. Ekip, ABD’deki para piyasası fonlarının da, Kovid döneminden bu yana 6.1 trilyon dolara ulaşmasının hisse senetleri ve kripto paralar gibi riskli varlıklara yatırım için uygun şartları sağladığını iddia etti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl