Ödeme devi Square’dan 1.5 milyar dolarlık Bitcoin alımı

Square, son 12 ayda Cash App uygulamasındaki talebi karşılamak için 1.5 milyar doların üzerinde Bitcoin satın aldı.

bitcoin

Kripto para analiz şirketi Messari’ye göre Square, son 12 ayda mobil uygulamasındaki büyük müşteri talebini karşılamak için 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldı.

Bu alımların çoğu, son çeyrekte gerçekleşti. Birkaç gün önce bildirdiğimiz gibi Square’ın Cash App’i, Nisan ve Haziran ayları arasında 875 milyon dolarlık Bitcoin satışı gerçekleştirdiğini açıklamıştı. Bu rakam, 2019 yılının aynı döneminin tam 6 katı.

Square, Cash App’te 2017 yılının Kasım ayından beri Bitcoin hizmeti de sunuyor. Bitcoin, şirketin 2018’in ilk çeyreğindeki gelirlerinin sadece yüzde 5’ini veya 34 milyon dolarını oluştururken bir sene sonra bu miktar 65.5 milyon dolara çıktı. 2019’un dördüncü çeyreğinde Square’ın Bitcoin geliri, 178 milyon dolara ulaştı ve 2020’nin ilk çeyreğinde ise 306 milyon dolar olarak gerçekleşti ve bu itibari para hizmetlerinden elde edilen gelirden 100 milyon dolar daha fazla.

Square’ın CEO’su aynı zamanda Twitter’ın da CEO’su ve kurucusu olan Jack Dorsey. Dorsey, Bitcoin meraklısı bir isim. Her hafta düzenli olarak belirli bir miktar Bitcoin alımı yaptığı bilinen Dorsey, Square bünyesinde sadece Bitcoin’i geliştirmek için çalışan 7 geliştirici de bulunduruyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl