Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Starbucks’ta kripto para kullanımında önemli adım

Kahve devi Starbucks'ın mağazalarında kripto paraların kullanılabilmesi yolunda somut adımlar geliyor. Starbucks'ın kendi uygulamasında "Bakkt Cash" bir ödeme seçeneği olarak yer almaya başladı.

Bitcoin ve kripto para platformu Bakkt’ın bugün B serisi finansman turunda 300 milyon dolar elde ettiğini duyurmasının ardından Bakkt Başkanı Adam White, şirketin Starbucks ile entegre edildiğini açıkladı. Buna göre, artık Starbucks uygulamasında “Bakkt Cash” de bir ödeme seçeneği olarak yer alıyor. Bu seçenek, şimdilik sınırlı sayıda müşteriye sunuluyor.

Öte yandan bugün bir Starbucks yetkilisi, şirketin mağazalarında kripto paraların kullanılabilmesi için müşterilerin kripto paralarını dolar ile takas etmelerine izin veren bir seçenek sunmak üzere Bakkt ile stratejik ortaklığını sürdürdüğünü bildirdi.

Yetkili, “Şu anda müşterilerimiz için Bakkt ödeme yöntemini test ediyoruz. Müşteriler Bakkt’ı bir seçenek olarak görebilir, ancak şu anda sadece test aşamasında. Bir dizi kripto para ödemesinin müşterilerimizin ilgisini çekeceğini düşünüyoruz. Bakkt’la olan bu çalışmamız sayesinde müşterilerimize sürekli olarak sorunsuz yeni ödeme yolları sunabileceğiz.” dedi.

Starbucks’tan yapılan açıklamada, şirketin Bakkt’ın dolar cinsinden dijital cüzdanı için “stratejik lansman ortağı” olduğu vurgulandı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl