Bitcoin’de yılın haberi: Kahve devi Starbucks, Bitcoin kabul edecek

ABD merkezli kahve devi Starbucks, müşterilerinin Bitcoin ve diğer kripto paraları kullanmasını sağlayacak yeni bir dijital platform üzerinde çalışıyor.

CNBC’de yer alan habere göre Starbucks da kripto para vagonuna atlıyor.

ABD merkezli kahve devi Microsoft ve lider bir küresel borsayla birlikte tüketicilerin Starbucks’ta Bitcoin ve diğer kripto paraları kullanmasına olanak tanıyacak yeni bir dijital platform üzerinde çalışıyor.

Dünyanın en büyük borsası New York Menkul Kıymetler Borsası’nın sahibi Intercontinental Exchange, Microsoft ve BCG ile birlikte Starbucks, tüketicilerin ve kurumların küresel bir ağ üzerinde kripto para alması, satması, saklaması ve harcaması için Bakkt adında yeni bir şirket kuruyor.

Starbucks’ın ortaklıklar ve ödemeler başkan yardımcısı Maria Smith, “Perakende sektörünün amiral gemisi olarak Starbucks, tüketicilerin dijital varlıklarını Starbucks’ta kullanmaları için pratik, güvenilir ve regüle edilmiş uygulamaların geliştirilmesinde önemli bir rol oynayacak.” diyor.

Kripto para şüphecileri, yüksek volatilite nedeniyle Bitcoin gibi kripto paraların günlük kullanım için elverişli olmadığını iddia ediyorlar. Bununla birlikte kripto parayı ciddiye alan Starbucks’la Bitcoin ana akım para haline gelebilir.

Yatırım şirketi BKCM’nin CEO’su Brian Kelly, “Bitcoin için çok büyük bir haber. Çünkü insanlar, ‘Bunu nerede harcayacağım?’ diye soruyorlardı. Cevap şimdi her Starbucks’ta. Kripto para ve Bitcoin’in kabulü konusunda talep gören Starbucks’ın aynı zamanda ICE gibi regüle edilmiş devasa bir kurumla bağlantı kurmuş olması kripto para alanı için gerçekten olumlu.” yorumunu yaptı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl