Kısa vadeli Bitcoin’ciler borsalara 5 milyar dolar taşıdı

Henüz geçtiğimiz hafta 37 bin dolar seviyesinde fiyatlanan Bitcoin, yükselişiyle beraber kısa vadeli yatırımcılarını da harekete geçirdi. Kar realizasyonu yapmak isteyen birçok kişi ve kurum borsalara 4 günde milyarlarca dolar taşıdı.

bitcoin açılış kapanış saatleri

Bitcoin’in 42 bin dolar seviyesine hızlı şekilde yükselmesi, kısa vadeli yatırımcıların kar alma transferleri yapmasına neden oluyor. 1 Aralık’ta 38 bin doların üzerine çıkan ve yılbaşından bu yanaki zirvesini yakalayan Bitcoin’de, o gün itibarıyla borsalara büyük transferler başladı.

5 milyar dolarlık transfer

Konuyla ilgili bilgi ise, kripto araştırma şirketi CryptoSlate yöneticisi James Van Straten’den geldi. Van Straten’e göre 1 Aralık ile 4 Aralık günlerini kapsayan 4 günde kısa vadeli yatırımcılar ile borsalar arasındaki BTC transfer değeri 5 milyar dolara ulaştı.

1.5 milyar dolarlık kar alındı

Rakamları zincir üstü veri şirketi Glassnode’dan alan Van Straten, yaklaşık 1.5 milyar dolarlık da kar realizasyonu yapıldığını belirtti. Araştırmacı ayrıca kısa vadeli yatırımcıların bu seviyede bir kar alımı yaptığı son dönemin de 2021’in kasım ayı olduğu bilgisini verdi. Bu dönemde Bitcoin tarihi zirveye ve 69 bin dolarlık fiyata ulaşmıştı.

Bilindiği üzere kısa vadeli yatırımcılar, en fazla 155 gün BTC’lerini tutan yatırımcı grubu olarak biliniyor.

James Van Straten, uzun vadeli yatırımcıların ise “hodl” etmeye devam ettiğini ve varlıklarını bu anlamda satma emaresi göstermediklerini de belirtti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl