Bitcoin, Şubat ayından bu yana en düşük seviyede

Bitcoin, dün itibari ile Şubat ayından beri görülmeyen bir rakam olan 6 bin dolara düştü ve şu sıralarda bu seviyede yer alıyor. Japonya'da yaşanan gelişmelerin bu düşüşü tetiklemiş olabileceği düşünülüyor.

Japonya’daki Finansal Hizmetler Dairesi’nin (FSA), ülkenin en büyük kripto para borsası bitFlyer da dahil olmak üzere 6 farklı borsaya iş gelişirme emri göndermesinin ardından bitFlyer’in yeni üye kabulünü askıya alması ve mevcut bazı üyelerin de kimlik doğrulamalarının gözden geçirileceğini duyurmasıyla birlikte Bitcoin fiyatı geriledi.

Japonya’da yaşanan bu gelişmenin Bitcoin fiyatında düşüşü tetiklediği öne sürülüyor. Bitcoin, dün itibari ile Şubat ayından beri görülmeyen bir rakam olan 6 bin dolara düştü.

Bundan birkaç gün önce dünyanın en büyüklerinden biri olan Güney Kore merkezli kripto para borsası Bithumb, saldırıya uğramış ve 30 milyon dolarlık kripto para çaldırmıştı.

Birkaç hafta önce ise bir başka Güney Kore borsası Coinrail, 37 milyar doların çalındığı bir başka saldırı yaşamıştı.

Kuşkusuz bu saldırılar, kripto para piyasasının itibarını doğrudan etkiliyor ve piyasaya adım atmak isteyenleri tedirgin ediyor.

Geçtiğimiz yılın Aralık ayında 20 bin dolara ulaşan bir numaralı kripto para, o zamandan bu yana değerinin 3’te 2’sinden fazlasını kaybetmiş durumda.

Bloomberg‘de yer alan haberde, Directional Movement Index (DMI) indikatörüne göre Bitcoin’in en güçlü negatif eğilimde olduğu bildiriliyor. Endeksin ADX çizgisinin şu anda 39.3’te bulunduğu ve 25’in üzerinde bir rakamın güçlü bir eğilim olarak kabul edildiği ifade ediliyor.

Bitcoin yayın sırasında 6070 dolardan işlem görüyor. Şubat ayından bu yana en düşük seviye bulunan Bitcoin’in bundan sonra yönünün neresi olacağını kestirmek güç. Bununla birlikte genel resim kasvetli görünüyor.

→ JOHN MCAFEE’YE SUİKAST GİRİŞİMİ

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl