Bitcoin SV’deki yükseliş, %50’yi aştı

Dün akşam saatlerinde hareketlenmeye başlayan Bitcoin SV'deki yükseliş bugün de devam etti ve kripto paradaki değer artışı yüzde 50'yi geçti.

Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden Craig Wright ile Calvin Ayre tarafından desteklenen Bitcoin SV’nin fiyatındaki yükseliş sürüyor. Dün akşam saatlerinde 116 dolar seviyelerinden hareketlenmeye başlayan BSV, bugün 175 doları görerek yüzde 50’den fazla artış yakaladı.

Daha sonra bir miktar geri çekilen BSV, TSİ 12.00 itibari ile 166 dolardan işlem görüyor.

Yükselişin muhtemel nedeni

BSV’deki yükselişin Craig Wright ile eski iş ortağı David Kleiman’ın kardeşi arasında süregelen yasal savaşla ilgili olduğu düşünülüyor. Kleiman ile Wright, 2011 yılında kurulan ve Bitcoin madenciliği yapan bir şirkette iki ortaktı. Şu anda hayatta olmayan Kleiman’ın kardeşi, 2018 yılında Wright’a karşı 1.1 milyon BTC’den Kleiman’ın hakkı olan kısmı alabilmek amacıyla dava açtı.

Dava kapsamında Wright’ın mahkemeye 428 yeni belge gönderdi ortaya çıktı ve bunlardan birinin milyarlarca dolar değerinde Bitcoin tutulan bir tröste ilişkin detaylar içerdiği iddia ediliyor. Söz konusu tröst hakkında bilgilerin yer aldığı “Tulip Trust III” adı verilen belge, “gizli” olarak işaretlendi. Bu durum, Wright’ın iddia ettiği gibi 1.1 milyon BTC’ye sahip olduğu şüphelerini artırdı ve Bitcoin SV fiyatı, sert bir yükseliş yaşadı.

BSV, piyasa değeriyle en büyük ilk 100 kripto para arasında açık ara en çok artış gösteren kripto para oldu. Ayrıca BSV, 80 dolardan işlem gördüğü 18 Aralık’tan bu yana yaklaşık %120 yükseldi.

Litecoin’i tahtından etti

Bitcoin SV, 175 dolar seviyelerinden geri çekilmeden önce piyasa değeri ile Litecoin’i geride bırakmıştı. 6. sıraya yükselen kripto para, 166 dolara gerilemesinin ardından şimdi 7. sırada bulunuyor.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl