Bitfinex balinasından dikkat çekici Bitcoin SV iddiası

Bitcoin SV'deki yükselişlerin sahte olduğunu savunan bir Bitfinex balinası, zayıf likiditeli borsaların buna zemin hazırladığını ileri sürüyor. Bilindiği gibi BSV, geçen sene belli başlı birkaç borsadan çıkarılmıştı.

Bitfinex’in liderler tablosunda zirvede yer alan Joe007, Bitcoin SV‘nin birçok borsadan çıkarılmasının kripto parada “sahte” yükselişleri daha kolay yapmaya izin verdiğini iddia etti.

Joe007, düşük likiditeye sahip 3. sınıf borsalarda fiyatları pompalamanın çok daha basit olduğunu savunuyor.

Bitcoin SV, geçtiğimiz yıl Binance ve Kraken gibi önde gelen borsalardan çıkarılmıştı. Kripto paranın borsalardan liste dışı edilmeye başlanmasına giden yol kurucularından Craig Wright’ın tavırlarıyla başlamıştı. Wright, kendini eleştiren ve kripto para topluluğu içerisinde tanınan bir figür olan Twitter kullancısı Hodlonaut’a dava açtığını ve kimliğini açığa çıkarabilene 5000 dolar vereceğini ilan etmişti.

Wright’ın Hodlonaut’un gerçek kimliğini böylesine çirkin bir yoldan ortaya çıkarma girişimi karşısında kripto para topluluğunun tepkisi büyük olmuştu.

Bitcoin SV’deki son yükseliş, çoğunlukla Craig Wright ile eski iş ortağı David Kleiman’ın arasında süregelen yasal savaşta ortaya çıkan gelişmelerle ilişkilendiriliyor.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl