1 günde %155 artarak tüm zamanların rekorunu kıran BSV’de neler oluyor?

Son 24 saat içinde yüzde 155 oranında değer kazandı ve yeni bir zirveye ulaştı! Bitcoin SV'deki büyük yükselişin arka planında neler var?

Bitcoin Satoshi Vision’ın (BSV) yükselişi, durmaksızın devam ediyor.

Kripto para, en çok işlem gördüğü kripto para borsalarından Huobi’de gün içerisinde 170 dolardan 435 dolara %155 değer kazandı.

BSV, şimdiye kadarki en yüksek seviyesini 250 dolar ile 26 Haziran 2019’da görmüştü. 435 dolar, BSV için yeni bir rekor seviye oldu. Aynı zamanda BSV, tekrar düşmeden önce piyasa değeri ile rakibi Bitcoin Cash’i geride bırakarak en büyük 4. kripto para oldu.

“Sahte Satoshi” lakabı ile anılan Craig Wright ve Calvin Ayre’ın kurucuları olduğu kripto para, TSİ 00.50 itibari ile Huobi’de 325 dolardan alınıp satılıyor.

Yükselişin arka planı

BSV’deki yükseliş, Craig Wright ile eski iş ortağı David Kleiman’ın kardeşi arasında süregelen yasal savaşta ortaya çıkan gelişmelerle ilgili. Kleiman ile Wright, Bitcoin’in ilk dönemlerinden beri ortaklaşa Bitcoin madenciliği yapıyordu. Şu anda hayatta olmayan Kleiman’ın kardeşi, 2018 yılında Wright’a karşı 1.1 milyon BTC’den Kleiman’ın hakkı olan kısmı alabilmek amacıyla dava açtı. Kardeş Kleiman, Tulip Trust’ta şifrelenmiş olduğu söylenen 1.1 milyon BTC’nin yarısını istiyor.

Dava kapsamında Florida’daki federal yargıç, Wright’ın 1.1 milyon BTC’nin özel anahtarlarını ortaya çıkarmasını istedi ve bunun için 3 Şubat’a kadar süre verdi. Eğer Wright, bu anahtarları ortaya çıkarırsa kripto para piyasalarında işler çok farklı bir boyuta taşınabilir.

Wright, bu cüzdana sahip olduğunu ancak fonlara erişim sağlayamadığını iddia etmişti. Avustralyalı bilgisayar bilimcisi, özel anahtarları kendisine teslim etmesi için bir teminatlı kurye tuttuğunu, belgeler eline ulaştığında iddialarını kanıtlayacağını ileri sürmüştü.

Şimdi Wright, Twitter’da paylaşılan birçok ekran görüntüsüne göre, 1.1 milyon BTC’nin özel anahtarını içeren belgelerin kendisine ulaştığını ima ediyor.

Öte yandan bazıları ise bu söylentilerin asılsız olduğunu ve yalnızca Bitcoin SV‘de fiyat manipülasyonuna malzeme üretmek için kullanıldığını ileri sürüyor. İşin gerçeği, önümüzdeki günlerde netleşecek.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl