28 isme Bitcoin tahmini soruldu: İşte sonuçlar

Finder Kripto Para Tahmin Raporu yayınlandı. Üç ayda bir yayınlanan raporun sonuncusunda bir grup uzman ortalama olarak Bitcoin'in fiyatının yıl sonu itibari ile 12 bin 948 dolara ulaşacağını düşünüyor.

bitcoin

Bir grup uzman Bitcoin’in Eylül ayında 10 bin 337 dolara, yıl sonu itibariyle ise 12 bin 948 dolara ulaşacağını düşünüyor.

Temmuz 2020 için çıkarılan Finder Kripto Para Tahmin Raporu‘na göre öngörülen fiyatlar Nisan 2020’deki raporun 2 bin 500 dolar altında yer aldı. Kripto para araştırma şirketlerinden ve serbest yatırım fonları uzmanlarından oluşan toplam 28 kişiye ekonomik düşüncelerinin yanında Bitcoin hakkındaki fikirleri de soruldu.

Alım için iyi bir zaman mı?

Uzmanlarının yarısı, şu an Bitcoin almak için çok iyi bir dönem olduğu düşüncesinde… Yüzde 32’si ise BTC’nin şu an elde tutulmasından yani ‘hodl’dan yana…Yüzde 18 gibi bir oran da BTC için satış yapılacak bir zaman olduğu fikrinde.

BTC için tam bir alım zamanı olduğunu düşünen Kinetic Trading CEO’su David Wills, koronavirüs pandemisinin alım yapılacak fırsatları doğuran olayları tetiklediğini belirterek şöyle konuştu:

“Plan B’nin stok akış modelinin büyük bir hayranı ve takipçisiyim. Orada da gösterildiği gibi, Kovid-19’un ardından fiat para birimlerinin değerlerinin azalmasıyla yılın ikinci yarısından itibaren bir boğa koşusu için gereken şartlar sağlanabilir.”

Coinmama CEO’su Sagi Baksi de benzer düşünceler içinde. Baksi, stok akış modelinin yanında finansal dengesizliğe, FED’in para basma politikasına da değiniyor. O da bu noktalara bakıldığında BTC için tam bir alım zamanı olduğunu düşünüyor.

Karşıt görüş de var: Sene sonu 7 bin dolar

Bu görüşlerin karşısında fikir belirten uzmanlardan olan Panxora direktörü Gavin Smith’e göre; şu an satma zamanı. Uzun vadedeki enflasyon görüşüne katıldığını belirten Smith, küresel ekonominin koronavirüs kaynaklı bir negatif talep şoku yaşadığını söyledi.

Bu darbenin kısa vadede Bitcoin’in fiyat düşüşü için yeterli temeli oluşturduğunu düşünen Smith, sene sonu için 7 bin dolarlık bir fiyat tahmininde bulundu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl