Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Kraken’den Eylül ayı Bitcoin tahmini: Önce geri çekilme, sonra boğa rallisi

ABD merkezli dev kripto para borsası Kraken, Eylül ayının Bitcoin (BTC) için aşırı derecede negatif getiri sağlayacağını öngördü.

Dünyanın en büyük borsalarından biri olan Kraken, Bitcoin’in aşırı volatilite dönemine girmeden önce Eylül ayında düşüş yaşayabileceği öngörüsünde bulundu ve bunun için geçmişten örnekler verdi.

Kraken raporunda Eylül ayının tarihsel olarak Bitcoin’in kötü performans gösterdiği aylardan bir tanesi olduğunu ve getirisinin – % 7 olduğunu belirtiyor. BTC’nin 2020 getiri ortalamasının normalin altında olmasının, Eylül ayını bu rakamdan daha da aşağıya çekebileceği yazıldı.

Ancak kısa vadedeki bu kötü görünüme rağmen Kraken’e göre uzun vadede durum parlak. Büyük miktarlarda Bitcoin hareketi olmaması başta olmak üzere birçok sebep yeni bir boğa hareketinin ateşleyicisi olacak. Dolayısıyla önümüzdeki aylarda Bitcoin, yatırımcısına ciddi kazançlar sağlayabilir.

ABD merkezli borsa ayrıca volatilitenin bu dönemde düşük kalacağını ve 2020’nin 4. çeyreğinden önce BTC’de büyük oynamalar beklenmemesi gerektiğini aktardı.

Kraken’in son öngörüsü tutmadı

Bu tahminlere rağmen Kraken raporuna göre hareket etmeden önce ciddi şekilde düşünmek gerekiyor. Hatırlanacağı üzere borsa Ağustos ayında BTC 11500 – 12000 dolar aralığındayken kısa zaman içinde yüzde ilâ yüzde 200 arasında bir ralli beklediğini belirtmişti. Daha sonra ise en büyük kripto para yüzde 20’lik bir geri çekilme yaşamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl