Aynı panelde buluşan iki ünlü analistten Bitcoin tahminleri

Kripto para piyasasının iki ünlü analisti Murad Mahmudov ve Tone Vays, aynı panelde buluşarak Bitcoin tahminlerini paylaştılar.

Bitcoin’de yeni bir düşüş korkuları piyasa 130 milyar doların üzerine çıktıkça önemli ölçüde azaldı fakat bazı analistler hala fiyatların düşeceğini öngörüyor.

Önde gelen iki piyasa analisti Murad Mahmudov ve Tone Vays’ın yanı sıra Blockchain araştırmacısı ve yatırımcı Arjun Balaji, Hong Kong’da düzenlenen Token 2049 konferansındaki bir panelde piyasanın durumunu masaya yatırdı.

Üç ismin görüşleri de kısa vadeli olarak iç açıcı değildi.

Kripto para kışı daha da kötüye mi gidecek?

Mahmudov ve Balaji, Bitcoin’in 2019 yazının sonuna kadar 2000 – 2500 dolar aralığına gerileyeceğini ileri sürdüler. Tone Vays ise Bitcoin başına 1300 dolarlık bir tahminle geldi fakat belirli bir zaman çizelgesi sunmadı.

En büyük kripto para, 3000 dolara gerilediğinde 20 bin dolarlık zirveden beri yüzde 85 oranında gerilemişti. 2014-15 ayı döngüsü sırasında ise Bitcoin, 1050 dolardan 165 dolara yüzde 84 civarında bir düşüş yaşamıştı. Vays’ın öngördüğü gibi Bitcoin, 1300 dolara doğru gerilerse bu zirveden yüzde 93’lük bir fiyat düzeltmesi anlamına gelecek.

Panelistler arasında ayrıca Ethereum’un 130 dolar seviyesinde aşırı fiyatlanmış olduğu konusunda bir fikir birliği vardı.

Son olarak piyasa uzmanları, kripto para kışının yalnızca kısa vadeli olarak kalıcı olduğunu ve 2020’de uzun vadeli bir boğa eğiliminin görüleceğini söylediler.

Haber: CoinGape

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl