Madencilik şirketi Blockware Solutions, 2023 yılına ilişkin hem makro hem de kripto para piyasasına dair tahminlerini yayımladı.

En olası senaryo

Şirket, Bitcoin’de dip noktasının 2023’ün ilk yarısında görüleceğini tahmin ediyor. Bu konuda Fed’in faiz oranlarında artışları sonlandıracağına dair vereceği mesaja odaklanan Blockware, piyasa likiditesindeki artışla birlikte varlık ve menkul kıymet fiyatlarında yükseliş bekliyor:

“Ayı piyasaları döngüleri, müteakip boğa piyasalarından daha kısa olma eğilimindedir. Bu nedenle, 2023’ün ilk yarısından itibaren Bitcoin’de dibin görülmesi muhtemel. En olası senaryo, Fed’in faiz oranlarında artışları durduracağına dair bir mesaj verdiği sırada veya buna yakın bir zamanda dibe vurması. ABD’de PMI verilerinin azalmasıyla beraber oluşacak resesyon sinyali, hisse senetlerinde aşırı düşüşlere neden olabilir. Ayrıca, M2 para arzındaki düşüş, 2023’te sona erebilir. Piyasa likiditesindeki böyle artışlar, varlıklar ve menkul kıymetler için daha yüksek fiyatların habercisi olma eğilimindedir.”

“Kullanıcıların Bitcoin’lerini cüzdanlara çekmeleri, değer artışı için kritik”

Blockware, Bitcoin’in uzun vadeli olarak değer kazanması için kullanıcıların Bitcoin’lerini kendi cüzdanlarına çekmelerinin önemli olduğunu vurguluyor. Şirket, raporunda şu değerlendirmeyi yapıyor:

“Borsa ve şirketlerin iflası, çok sayıda kullanıcının Bitcoin’lerini kendi cüzdanlarına çekmelerine neden oldu. Bitcoin fiyatının uzun vadeli olarak değer artışı yaşaması için kullanıcıların Bitcoin’lerini kendi cüzdanlarında saklamaları önemlidir.”

“İndirimli fiyatlardan madencilik cihazı alanlar kâr edecek”

Öte yandan Blockware, Bitcoin madenciliğinde yeni donanım talebinde tamamlayıcı bir artış öngörüyor.  Blockware’e göre, madencilik cihazı fiyatlarının düşmesiyle bazı piyasa katılımcıları, yeni nesil cihazları indirimli fiyattan satın alma şansı buldu. Şirket, teçhizatların değerinin önümüzdeki yıllarda artmasıyla katılımcıların bir sonraki Bitcoin boğa koşusundan kâr edebileceklerinin altını çizdi.

Blockware, tahminlerini şöyle sıraladı:

  1. Enerji kesintilerinden kaynaklanan enflasyon, 2023 boyunca sorun olmaya devam edecek.
  2. Devam eden enflasyon, muhtemelen Fed’in faiz oranlarını yüksek tutmasına neden olacak.
  3. M2 para arzının yanı sıra varlık ve menkul kıymet fiyatları, muhtemelen 2023’te dip yapacak.
  4. Bitcoin, muhtemelen kısa ve uzun vadeli gerçekleşmiş fiyat direnç seviyelerini kıracak.
  5. Borsalardaki Bitcoin rezervi düşmeye devam edecek.
  6. Veriler, zincir üstü varlıkların sayısının çok yüksek oranda artacağını gösteriyor.
  7. Bitcoin madenciliği zorluğunda büyüme, 2023’te yavaşlayacak.
  8. ABD, Bitcoin madenciliği için en iyi bölge olmaya eğimli olacak.

Bitcoin Haberleri

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl