Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Milyarder Tahvil Kralı’ndan 2020 Bitcoin fiyat tahmini

"Tahvil Kralı" lakabı ile anılan Jeffrey Gundlach, zayıflayan dolar karşısında Bitcoin'in 2020'de 15,000 doları göreceğini iddia etti.

Wall Street’in “Tahvil Kralı” lakabını taktığı milyarder isim Jeffrey Gundlach, kısmen zayıflayan dolardan dolayı Bitcoin‘in 2020 yılında 15,000 dolara ulaşacağını iddia etti.

140 milyar dolarlık yatırım şirketi DoubleLine’ın CEO’su ve yatırım sorumlusu olan Gundlach, yakın zaman önce bir webcast’te, 2020 ve sonrasında zayıflayan bir doların finansal ortam için belirleyici olacağını söyledi.

Gundlach, “Dolarda zayıflamanın zamanı geldi gibi görünüyor.” diyor.

Tahvil Kralı, ABD Doları’nın değer kaybının gerekçeleri olarak yabancıların ABD tahvillerini elden çıkarması, Fed’in para basmayı sürdürmesi ve bütçe açığı patlaması gibi üç neden sıraladı.

Tüm göstergelerin emtialarda cazip satın alma fırsatlarına işaret ettiğini söyleyen Gundlach, Bitcoin’e gelince ise en büyük kripto paranın zayıflayan dolardan faydalanacağını öne sürdü. Daha sonra bir de fiyat tahmininde bulunan Gundlach, Bitcoin’in 2020’de 15,000 dolara kadar çıkabileceğini düşündüğünü dile getirdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl