Bloomberg analistinden Bitcoin için “taktiksel short’lar” uyarısı

Bloomberg Intelligence’ın kıdemli stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in 25 bin dolar civarındaki dirence doğru son toparlanmasının “taktiksel short’lar” lehine olabileceği konusunda uyardı.

McGlone, dijital varlığın Fed’in sıkılaştırma politikasına karşı savaştığını ve daha önce hiç görülmemiş bir ekonomik bölgeye girdiğini söyledi.

Analist, varlığın 50 haftalık hareketli ortalamasının tarihinde ilk kez 200 haftalık hareketli ortalamasının altına düştüğüne de dikkat çekti. Ancak buna rağmen, Bitcoin hakkında hâlâ uzun vadeli olumlu bir görüşe sahip olduğunu ifade ediyor.

Bu arada yatırımcılar Bitcoin’i hâlâ bir risk varlığı olarak algılamaya devam ediyor. Sonuç olarak piyasa, Fed’in sıkılaştırma politikalarından kaynaklanan ve yatırımcıları riskten kaçınır hale getirebilecek tepkilere açık olmayı sürdürüyor.

McGlone, tweet’ine eklediği bir notta, Bitcoin için önemli bir seviye olarak 25 bin dolarlık fiyat noktasını işaret etti. Analiste göre, eğer fiyat bunun üzerinde tutunabilirse, kripto ve diğer hisse senedi piyasaları için bir toparlanmayı temsil edecek.

Fed tutanakları bekleniyor

Tüm gözler yarın açıklanacak olan Federal Açık Piyasa Komitesi tutanaklarında olacak. Piyasaların yukarı ya da aşağı gitmesi, Fed’in faizleri yüzde 0.5 oranında artırma kararına ne kadar yakın olduğuna bağlı.

Bu oran şu anda yaklaşık yüzde 4.75 seviyesinde bulunuyor. Ancak Fed yetkilileri, enflasyonu yüzde 2’ye düşürmek için gösterge faiz oranını yüzde 5’in üzerine çıkarmanın gerekli olduğunu savunuyor.

Bitcoin Haberleri

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl