Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

“Siyah Kuğu” yazarı: Bitcoin’lerimi elden çıkarıyorum

“Siyah Kuğu” adlı tüm dünyada çok satan ve ses getiren kitabın yazarı Nassim Nicholas Taleb, Bitcoin’leriyle vedalaşıyor. 2008 krizini tahmin etmesiyle şöhret elde eden Taleb, Bitcoin konusundaki fikrini değiştirdi ve görünüşe göre bu, fiyattaki güçlü yükselişten kaynaklanıyor.

Taleb, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “BTC’mi elden çıkarıyorum. Niçin? Bir para birimi, onu aldığınız ve sattığınız para biriminden asla daha değişken olmamalı. Malları BTC ile fiyatlandıramazsınız.” ifadelerini kullandı. Taleb, sözlerinin devamında Bitcoin’in şimdilik bu bakımdan başarısız olduğunu vurguladı.

Taleb’in bu çıkışı şaşkınlık yarattı, çünkü ünlü yazar, daha önce yaptığı açıklamalarda Bitcoin’den övgüyle söz ediyor, başta Bitcoin olmak üzere kripto paraların görmezden gelinemeyeceğini söylüyordu. Taleb, Bitcoin’in mücadeleyi kazanıyor olduğunu ifade etmiş ve hükümetler tarafından kontrol edilememesini ‘harika’ olarak nitelendirmişti. Hatta yazarın kendi enstitüsü de Bitcoin ile ödeme almaya başlamıştı.

Sektörden Taleb’e çok sayıda eleştiri yöneltildi. Lightning Labs’ten Elizabeth Stark, Bitcoin’in birlikte çalışabilir bir değer protokolü olarak görülmesi gerektiğini ileri sürdü:

“Birçok insan Bitcoin hakkında bu hususta yanılgıya düşüyor. Bitcoin, internet işlemleri için birlikte çalışabilir bir değer protokolüdür. Hesap birimi olmadan da bir değişim aracı olabilir.”

Eski bir serbest yatırım fonu yöneticisi ve trader’ı olan Taleb, 2008 küresel ekonomik krizini önceden haber vermesiyle dünya çapında ün kazanmıştı. Krizi fırsata çeviren ekonomist, bu sayede büyük bir servet elde etmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl