Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Kriz Kâhini’nden Bitcoin için umut verici sözler

2008 krizini öngörerek ünlenen Nassim Nicholas Taleb, katıldığı bir konferansta Bitcoin ve kripto paralardan övgüyle söz etti.

“The Black Swan” ve “Fooled By Randomness” gibi çok satan kitapların yazarı olan Nassim Nicholas Taleb, kripto paralar konusunda iyimser.

Economic Times’ta yer alan habere göre, bugün Hindistan’da düzenlenen bir ekonomi konferansında konuşan Taleb, “Kripto para birimlerini, özellikle Bitcoin hikayesini ve Blockchain’i görmezden gelemezsiniz” dedi.

Lübnan asıllı Amerikalı yazar, Lübnan gibi bazı ülkelerin halkının hükümetlere ve bankacılık sistemlerine olan inançlarını yitirdiğine inanıyor.

Taleb’e göre, Bitcoin “kazanıyor” ve hükümetler tarafından kontrol edilememesi “harika” bir şey.

“Kripto paraların fiyatları düşebilir ancak kullanımları devam edecek” diyen 59 yaşındaki yazar, kendi enstitüsünün de Bitcoin ile ödeme almaya başladığını söylüyor.

Taleb, kripto paraların varlığından ve çeşitliliğinden çok mutluluk duyduğunu ifade ediyor.

Eski bir serbest yatırım fonu yöneticisi ve trader’ı olan Taleb, 2008 küresel ekonomik krizini önceden haber vermesiyle dünya çapında ün kazanmıştı. Krizi fırsata çeviren ekonomist, bu sayede büyük bir servet elde etmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl