Bitcoin, tarihinin en yüksek haftalık kapanışını yaptı: Güncel hedefler

Ekim ayıyla birlikte müthiş bir yükselişe geçen ve 60 bin dolar seviyesini de hızla aşan Bitcoin, haftalık kapanış anlamında en yüksek seviyesine de ulaşmayı başardı. Nisan ayında 64 bin dolara ulaşan Bitcoin, bu fiyatı yakaladığı haftada bile dünkü kapanışın altında kalmıştı.

Bitcoin’in sert yükseliş hareketi devam ederken, hem kısa hem de uzun vadeli yatırımcılar, Pazar gecesi gerçekleşecek haftalık kapanışı da merakla bekliyorlardı.

Hafta sonu boyunca genelde 60 bin doların üzerinde seyreden en büyük kripto para TSİ pazar akşamı ise saat 22’den sonra 58 bin 940dolara kadar düştü. Buna rağmen, alım baskısı daha ağır bastı ve Bitcoin Pazar gecesi TSİ 03.00’da olan kapanışı 62 bin doların üzerinde geçmeyi başararak bu anlamda ATH yaptı.

Uzmanların beklentisi “Devam” yönünde

Nisan ayında 60 bin dolar seviyesini bir türlü kıramayan ancak Coinbase’in Nasdaq borsasında listelenmesiyle 64 bin doların da üzerine çıkan Bitcoin, daha sonra Mayıs ayında büyük bir düşüş hareketine başlamıştı.

Uzmanlar ise üç yeşil uzun gövdeli mumla, Bitcoin’in şimdi tipik olarak güvenilir bir yükseliş hareketi içinde olduğunu belirtiyorlar.

Piyasa değeri de aylar sonra 2.6 trilyon doları geçti

Bitcoin’in haftalık kapanışta ATH yapması, hem kısa hem de uzun vadeli yatırımcıların yüzünü güldürürken, kripto para piyasasının toplam değerinde de gözle görülür bir artış söz konusu… Bitcoin’deki yükselişle birlikte toplam piyasa değeri de 2 trilyon 600 milyar doları aylar sonra geride bırakmayı başardı. Bu seviye son olarak Mayıs ayında yakalanmıştı. Daha sonra ise Elon Musk’ın Bitcoin madenciliğinin çevreye zarar verdiğini söylemesi ve Çin yasakları en büyük kripto paranın fiyatını 30 bin doların da altına düşürmüştü.

Bitcoin haberin yazıldığı dakikalarda ise yaklaşık 62 bin 300 dolardan işlem görüyor.

Fiyat analizi: BTC/USDT

Günlük grafikte daha önce belirttiğimiz 52920 ana direnç seviyesi kırılıp tekrar test edildikten sonra 61800 hedefimiz geldi. Fiyat hareketi yükselişine devam eder ise yeni bir ATH seviyesi ile birlikte 69549 seviyesine kadar yeni hedef beklenebilir. Düzeltme hareketi olur ise 60000 ve 56818 Destek seviyeleri takip edilebilir. Bu seviyeler sert geçilir ise daha önce ana direnç seviyesi olarak takip ettiğimiz 52920 seviyesi bu sefer ana destek seviyesi olarak takip edilebilir.

Bitcoin grafiği: BTC/USDT

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl