Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Temiz enerjiyle çalışan ilk Bitcoin madencilik havuzu hayata geçiyor

Kripto para madenciliği sektöründe önde gelen şirketlerden biri olan Argo, blok zinciri ve kripto para teknoloji şirketi DMG Blockchain Solutions ile anlaşarak dünyanın temiz enerjiyle desteklenen ilk Bitcoin madencilik havuzunu açıyor.

Anlaşma uyarınca iki şirket, “Terra Pool” adında yeni bir madencilik havuzu açacak ve bu havuz, temiz enerji ile çalışacak. Havuz, başlangıçta hem Argo’nun hem de DMG’nin hidroelektrik kaynaklarla oluşturulan hash rate’ini paylaşacak.

Basın açıklamasına göre Terra Pool, ‘yeşil Bitcoin’i oluşturma adına önemli bir fırsat olacak ve girişim, geleneksel güçten temiz enerjiye geçişi hızlandırmayı, Bitcoin madenciliğinin çevre üzerindeki etkisini azaltmayı hedefliyor. Madencilik havuzu, kripto para madencilerinin Bitcoin ve diğer kripto paraları sürdürülebilir şekilde üretmeleri için bir platform sağlayacak.

Argı Blockchain CEO’su Peter Wall, “İklim değişikliğini meselesi, Argo için önceliktir ve ilk ‘yeşil’ Bitcoin madencilik havuzunu açmak için DMG ile vardığımız ortaklık, şu anki ve gelecek nesillerin yararına gezegenimizi korumaya yönelik önemli bir adımdır. Bitcoin madenciliği endüstrisindeki diğer şirketlerin de bizi izlemelerini umuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Londra merkezli Argo Blockchain, Londra Borsası’nda listeleniyor ve 840 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip. Haber, Argo’nun hisse fiyatına yüzde 11’lik bir etki yaptı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl