Bu ay Bitcoin fiyatını etkileyebilecek 3 gelişme

Bitcoin için yatay seyirde geçen Haziran ayından sonra Temmuz ayında en büyük kripto parayı hangi önemli gelişmeler bekliyor?

bitcoin

Bitcoin için Haziran ayı fiyatın yatay seyrettiği bir ay olarak tamamlandı. Temmuz ayı da şimdiye kadar geçen aya göre farksız ilerliyor. İlk 10 gün geride kalırken ilerleyen günlerde Bitcoin’in fiyatına etki yaratabilecek birkaç gelişme sıralanabilir.

27 Temmuz – FOMC toplantısı

Bitcoin piyasası, bir süredir faiz kararlarını çok yakından takip ediyor. Bu, son dönemde faiz kararlarının Bitcoin fiyatı üzerinde belirgin bir etki yarattığının görülmesiyle daha da önem kazandı. Amerikan merkez bankası Fed, faiz kararlarını Federal Açık Piyasa Komitesi’nde (FOMC) alıyor. Komite toplantılarında alınan kararlar tüm dünya piyasalarını etkiliyor ve piyasanın gidişatına yön veriyor. Kritik önemdeki toplantı, bu ay 27 Temmuz’da gerçekleşecek.

28 Temmuz – Fed faiz kararı

FOMC toplantısı sonrası faiz kararı 28 Temmuz’da açıklanacak. Bu da Bitcoin için bir başka önemli tarih olacak. Faizde değişiklik beklenmezken bankanın ekonomik görünüme ilişkin beklentileri merakla bekleniyor.

31 Temmuz – CME son işlem günü

CME’deki Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin son işlem gününün Bitcoin’de volatilite yarattığı artık neredeyse kesin olarak kabul ediliyor. Haziran ayı sözleşmeleri son kez 29 Temmuz’da işlem görecek. Bu tarihin öncesinde ve sonrasında Bitcoin fiyatının daha değişken olması bekleniyor. Genellikle bu tarihe yaklaşıldıkça Bitcoin fiyatında düşüş, sonrasında ise yükseliş gözlemleniyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl