Sokakta Bitcoin tepkileri: Kulüp gibi bir şey galiba

Kripto Sözlük Youtube kanalında yayınlanan bir sokak röportajına katılan insanlar "Bitcoin nedir?" sorusuna şaşırtıcı yanıtlar verdi. Bazısı Bitcoin'i "sanal para" olarak nitelerken bazısı da "Kulüp gibi bir şey galiba" diyor.

Kripto Sözlük Youtube kanalından Eren Caner, İstiklal Caddesi’ne çıkarak insanlara Bitcoin’in ne olduğunu ve kripto paraların ekonomik durgunluk yaşayan Türkiye için bir çıkış noktası olup olamayacağını sordu.

İnsanların özellikle “Bitcoin nedir?” sorusuna şaşırtıcı yanıtlar verdiği görülüyor. Bazısı Bitcoin’i “sanal para” olarak nitelerken bazısı da “Kulüp gibi bir şey galiba” yanıtını veriyor.

Sokak röportajına katılanlar arasında “Bitcoin’in sahibi paraları aldı, kaçtı. İnsanları kandırdılar” diyen de “Geleceğin parası. Ekonomik sıkıntıya çözüm olabilir” diyen de var.

Genele bakıldığında hala çok büyük bir kitlenin Bitcoin farkındalığından uzak olduğu, Bitcoin’i tanımadığı ve hakkında pek fikir sahibi olmadığı anlaşılıyor. Bu da Bitcoin ve kripto paraların hala yolun çok başında bulunduğunu gösteriyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl