Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin’in piyasa değeri, Alibaba’yı geçti, Tesla’ya çok yaklaştı

Bitcoin'de fiyatın 34 bin doları geride bırakmasıyla piyasa değeri 630 milyar dolara ulaştı ve Bitcoin, bu değerle Alibaba'nın önüne geçti.

bitcoin

Bitcoin günden güne yeni bir rekor seviyeye ulaşmaya devam ediyor. Bir numaralı kripto para, doğum günü olan 3 Ocak’ta da bir rekor daha kırarak 34 bin doları geride bıraktı. Fiyat, 34 bin 800 dolara kadar çıkarken Türk piyasalarında da 258 bin TL’yi gördü.

Fiyat artışıyla beraber Bitcoin’in piyasa değeri 638 milyar dolara çıktı. Lider kripto para, böylece 630 milyar dolarlık bir piyasa değeri bulunan Alibaba Group Holding’in önüne geçti. Tesla ile Bitcoin arasında ise yaklaşık 30 milyar dolarlık bir fark bulunuyor. Fiyatın 36 bin dolara yükselmesi, Bitcoin’in Tesla’dan daha değerli olmasını sağlayacak ve onu Tencent’e çok yaklaştıracak.

Hisse senetleri, ETF’ler ve kripto paraların dahil edildiği ve varlıkların piyasa değerine göre sıralandığı tabloda şu anda 2 trilyon 255 milyar dolar ile Apple zirvede yer alıyor. Onu 1 trilyon 681 milyar dolar ile Microsoft ve 1 trilyon 634 milyar dolar ile Amazon izliyor.

Öte yandan piyasa değeri 91 milyar dolara ulaşan Ethereum da Airbnb, Uber, Goldman Sachs gibi devleri geride bıraktı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl