Tesla açıkladı, Bitcoin yatırımcılarının korktuğu olmadı

Elon Musk'ın CEO'su olduğu Tesla, ilk çeyrek bilançosunu açıkladı. Şirket, Bitcoin yatırımcılarının korktuğunu yapmadı.

ABD’li elektrikli araç üreticisi Tesla, 2024 yılı ilk çeyrek bilançosunu açıkladı. Buna göre şirket, Bitcoin varlıklarını tutmaya devam etti ve herhangi bir satış yapmadı.

Tesla, 2021 yılının şubat ayında 43 bin 200 BTC satın almış, bu varlıklarını iki ayrı satışla 9 bin 720 BTC’ye kadar indirmişti. Şirket, 2022 yılının temmuz ayından beri, bilançosunda 9 bin 720 adet Bitcoin bulundurmaya devam ediyor. Bu varlıkların değeri ise mevcut fiyatlarla 600 milyon doların üzerinde.

Hiç satmasaydı büyük kar edecekti

Elon Musk’ın CEO’su olduğu şirket, başlangıçtaki 43 bin 200 BTC’lik varlıklarının hiçbirine dokunmasaydı bugün büyük bir karın üzerinde oturacaktı. Tesla, o dönem toplamda 1.5 milyar dolar ödemişti. 43 bin 200 BTC’nin güncel değeri ise 3 milyar dolara yakın.

Tesla’nın 2024 yılı ilk çeyrek gelir rakamları ise beklenenden düşük geldi. Şirket, ilk çeyrekte gelirlerinde yüzde 9’luk bir düşüş bildirdi ve bu boyuttaki bir düşüş, 2012’den beri ilk kez görülüyor. Ek olarak Tesla hisseleri de elektrikli araç sektöründe artan rekabetten dolayı bu yıl yüzde 40’tan fazla düşüş kaydetti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl