Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Dragonfly Capital ortağı: Tether düşerse Bitcoin için ‘bitti’ yorumları geri gelir

Son dönemin kripto paralar içindeki yükselen yıldızları sabit coin’ler için çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Kripto varlık yatırım firması Dragonfly Capital ortağı Haseeb Qureshi’ye göre ABD Temsilciler Meclisi’nde sabit coin’lere büyük darbe vuracak bir teklif görüşülmeye başlandı.

Qureshi konuyla ilgili olarak yazdığı son blog yazısında, STABLE yasasının, kripto paraların gelişen bu koluna büyük darbe vuracağını yazdı:

“Yasa geçerse sabit coin rezervleri de banka mevduatları gibi regüle edilecek. Bu, şu anda kripto para ekosisteminin parası görevi gören sabit coin’ler için çok büyük darbe demek. “

ABD Temsilcileri Jesus Garcia, Rashida Tlaib ve Stephen Lynch yasayı bu ay başında Temsilciler Meclisi’ne sunmuştu. Yasa geçerse sabit coin çıkaran şirketlerin bankacılık düzenleme kanunlarına tâbi olmaları ve ona göre lisans almaları gerekecek. Buna ek olarak FED ve Mevduat Sigorta Kurumu’ndan (FDIC) üretilen sabit coin’lerin bir ABD doları olarak karşılığının olduğuna dair onay alınması mecburi olacak.

“Bitcoin için ‘bitti, öldü’ yorumları geri gelir”

Konuyla ilgili olarak Qureshi, açık ara en büyük sabit coin olan Tether’in yüzde 100 ABD doları destekli olmamasına rağmen arzının sürekli yükseldiğini belirtti. USDT’nin ABD Adalet Bakanlığı tarafından şu anda da incelendiğini belirten Qureshi, konuya Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu ve New York Başsavcılığı’nın da dahil olduğunu yazdı:

“Tether’ın arzı ne kadar artarsa regülatörler tarafından kontrol edilme olasılığı da o kadar artar. Hata yapmamak lazım. Tether‘in düşmesi kripto para dünyası için de yıkım olabilir. Kripto para piyasalarına el konulur, borsalara kargaşa hakim olur, milyonlarca kripto trader’ının hesapları dondurulur ve tüm fiyatlar her yerde çöker. O zaman da Bitcoin için yeniden ‘bitti, öldü’ yorumları yapılır”

Qureshi, sabit coin’lerle ilgili yaptığı olumsuz yorumlara rağmen kripto para endüstrisinin ise gelişmeye devam edeceğini belirtiyor:

“Sonunda, her zaman yaptığı gibi kripto para endüstrisi yine bu krizden de çıkacaktır. Etraftaki toz dağıldığı zaman da kripto paraların 3. evresine gireceğiz. Emir defterleri yeni bir kripto dolar etrafında şekillenecek. Piyasalar bu yeni standardı, bir an önce iş yapabilmek için çabuk benimseyecek.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl