Borsalara büyük Bitcoin ve Tether girişi

Bitcoin'deki sert fiyat hareketi, borsalara hem Bitcoin hem de Tether girişlerinin önemli ölçüde artmasına yol açtı.

bitcoin

Bitcoin’deki fiyat yükselişiyle birlikte borsalara aktarılan Bitcoin miktarı ile stabil kripto paraların miktarı, fiyatın bu seviyelerde tutunmak için güçlü bir desteğe sahip olduğunu gösteriyor.

Bitcoin’deki sert çıkışın gerçekleştiği Pazartesi günü borsalara Bitcoin girişleri 68 bin 970 BTC’den 130 bin 39 BTC’ye çıktı. Bu, 134 gün içindeki en büyük günlük artış olarak kayıtlara geçti. Görünüşe göre, yükselişi fırsat bilen bazı yatırımcılar, kripto paralarını nakde dönmek üzere borsalara taşıdılar.

Borsalara Bitcoin transferlerinin 130 bini aşmasına karşın diğer yandan büyük miktarda da stabil kripto para girişi görüldü. Her ne kadar belirli bir satış baskısı olsa da onu karşılayabilecek ölçüde bir alış baskısı da vardı.

Stabil kripto paralar, genellikle ABD Doları gibi para birimleri ile desteklenen ve değeri bu para birimlerine eşit olan kripto paralardır. Bu yıl stabil kripto paraların adeta patlama yılıydı ve tek başına Tether (USDT), bu ayın başlarında piyasa değerinde 10 milyar doları aştı.

Blockchain istihbarat şirketi Chainalysis’in CoinDesk ile paylaştığı verilere göre, borsalara Tether girişleri Pazartesi günü 440 milyon USDT’den 726 milyon USDT’ye tırmandı. Chainalysis baş ekonomisti Philip Gradwell, “Dün satılmak üzere borsalara giren 1.3 milyar dolarlık Bitcoin’e karşı 726 milyon dolarlık talep vardı.” diyor. Gradwell ayrıca Tether girişi Bitcoin’e göre az olsa da kripto para satın almak için başka yollar bulunduğuna dikkat çekti ve “İtibari para birimlerinden gelen bir talep de var.” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl