Tether çılgınlığı sürüyor: Tek seferde 100 milyon dolar

Tether çılgınlığı, Ağustos ayının ardından Eylül'de de aynı tempoyla devam edecek gibi görünüyor. Şirket bugün piyasaya 100 milyon dolarlık USDT daha sürdü.

Ağustos ayı, USDT’lerin yoğun şekilde konuşulduğu bir ay olarak geçti. Geride bıraktığımız ayda kripto para piyasasına 665 milyon dolar değerinde USDT sürülmüştü. Bu açıdan Eylül ayı da Ağustos’a benzeyecek gibi görünüyor.

OmniExplorer’den elde edilen verilere göre Tether şirketi, tek seferde 100 milyon dolar değerinde USDT daha bastı. Bu USDT’ler, TSİ yaklaşık 19.00’da piyasaya sürüldü.

Tarihsel olarak basılan büyük miktardaki Tether’ler, genellikle bir yükseliş getirdi. Bir kez daha aynı modelin görülüp görülmeyeceği merakla bekleniyor.

Şu sıralarda Bitcoin, Bitfinex üzerinde 7,279 dolardan el değiştiriyor.

Tether, ABD Doları ile 1:1 oranında desteklendiği öne sürülen stabil kripto para. Şirketin söylediğine göre dolaşımdaki her bir USDT için bir ABD Doları rezervde tutuluyor. Tether’in yeni token’lar çıkarması, kripto para piyasasına yeni para akışının bir göstergesi. Bu token’lar, şirkete göre bireyler veya kuruluşlar Tether’in banka hesaplarına fiziksel dolar yatırdıklarında oluşturuluyor.

Kripto para yatırımcıları, USDT’yi genellikle kripto paraların volatilitesinden kaçmak için kullanıyorlar.

→ TOM LEE: ETHER VADELİLERİ ETHER İÇİN KÖTÜ BITCOIN İÇİN İYİ OLABİLİR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl