Tether etkisi: Bitcoin, son bir ayın en yüksek seviyesinde

Lider kripto para Bitcoin, akşam saatlerinde 7,250 doların üzerine dokunarak son bir ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

14 Ağustos’tan bu yana istikrarlı bir yükseliş eğiliminde olan Bitcoin, birkaç gün önce 7,100’e dokunmuş fakat buradaki direnci kıramayarak 6,800’e gerilemişti. Dün tekrar yükselişe geçen lider kripto para, bugün TSİ 18.00 civarında sert bir hamle ile 7,250’nin üzerine dokundu.

Bitcoin, en son bu seviyeyi 4 Ağustos’ta görmüştü.

Bitcoin’deki yükselişin ardından altcoin’ler de önemli ölçüde değer kazandı. Ethereum, Bitcoin’in iki katı oranın değerlenirken Bitcoin Cash yüzde 13, Litecoin yüzde 9, Monero yüzde 13 ve Dash yüzde 17 artış gösterdi. İlk 100 kripto para arasında ise birinciliği DOGE göğüsledi. Birkaç gündür yükselişte olan DOGE, son 24 saatte yüzde 65 arttı. DOGE’un ardından Reddcoin yüzde 43 ve Siacoin yüzde 30’la dikkat çeken diğer kripto paralar.

Kripto para piyasasının kapitalizasyonu ise 236 milyar doların üzerini gördü. Piyasadaki 24 saatlik işlem hacmi 14 milyar dolara dayanırken Bitcoin’in piyasa payı yüzde 52.3 olarak gerçekleşti.

Bitfinex’ten elde edilen verilere göre Bitcoin, şu sıralarda 7,170 dolardan el değiştiriyor.

Bitcoin’deki bu yükseliş, dün piyasaya sürülen USDT’lerle bağlantılı olabilir. Dün akşam saatlerinde Tether şirketi, 40 milyon dolar değerinde USDT yaratmış ve bunları Bitfinex’e göndermişti.

→ KRİPTO PARA BORSASI BITFINEX’E MANİPÜLASYON SUÇLAMASI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl