Birleşik Krallık Başbakanı Theresa May, Bitcoin’e karşı harekete geçmeyi düşünüyor

Birleşik Krallık Başbakanı Theresa May, suçluluların kötüye kullanma endişelerinin ardından yönetiminin Bitcoin gibi kripto para birimlerinin kullanımını ‘çok ciddi olarak’ değerlendireceğinin sinyalini verdi. Birleşik Krallık Başbakanı Theresa May, Dünya Ekonomik Forumu için bulunduğu İsviçre’nin Davos şehrinde Bloomberg’e konuştu. May, röportajın bir bölümünde Bloomberg’in baş editörü John Micklethwait’in kripto para birimleri konusunu gündeme getirmesiyle şunu söyledi: “Bitcoin ve kripto para birimleri gibi alanları özellikle bunların suçlular tarafından kullanılabilme biçiminden dolayı çok ciddi bir şekilde değerlendirmeliyiz.” Güney Kore hükümeti ile paralel bir...

Birleşik Krallık Başbakanı Theresa May, suçluluların kötüye kullanma endişelerinin ardından yönetiminin Bitcoin gibi kripto para birimlerinin kullanımını ‘çok ciddi olarak’ değerlendireceğinin sinyalini verdi.

Birleşik Krallık Başbakanı Theresa May, Dünya Ekonomik Forumu için bulunduğu İsviçre’nin Davos şehrinde Bloomberg’e konuştu.

May, röportajın bir bölümünde Bloomberg’in baş editörü John Micklethwait’in kripto para birimleri konusunu gündeme getirmesiyle şunu söyledi:

“Bitcoin ve kripto para birimleri gibi alanları özellikle bunların suçlular tarafından kullanılabilme biçiminden dolayı çok ciddi bir şekilde değerlendirmeliyiz.”

Güney Kore hükümeti ile paralel bir tutum takınılabilir

May’in bu sözleri, Birleşik Krallık hükümetinin Güney Kore hükümetine benzer bir tutum takınmasının olası olduğunu gösteriyor.

Güney Kore hükümeti, geçtiğimiz haftalarda yaptığı bir düzenleme ile kripto para ticareti yapacakların, bu ticareti gerçek adlarını kullanarak yapmalarını zorunlu kılmıştı. Ülkede aynı zamanda 19 yaşından küçüklerin Bitcoin ve diğer kripto paraları alması veya satması yasaklanmıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl