Token’ların yüzde 98.8’i ICO fiyatlarının altında işlem görüyor

Yakın zamanda yayınlanan bir araştırmaya göre token'ların yüzde 98.8'i, 2018'in ilk yarısında ICO fiyatlarının altında alınıp satıldı.

Binance, Huobi, HADAX, Kucoin ve OKEx dahil olmak üzere Asya’daki popüler kripto para borsalarında listelenen ve ICO yoluyla satılan token’ların çoğu, 2018’in ilk yarısında token satış fiyatının altında işlem gördü.

BlockBeats tarafından yayınlanan rapora göre 264 token’ın yüzde 98.8’i 21 Ağustos itibarı ile ICO fiyatlarının altında alınıp satılıyordu.

Raporda, “Projelerin çoğu token yerleştikten sonraki birkaç ay içinde ihraç fiyatının altına düştü ve token fiyatlarındaki düşüş aralığı ağırlıklı olarak yüzde 70-98 arasındaydı.” denildi.

Bununla birlikte bazı istisnalar da vardı. Bu istisnalardan biri olan Huobi Token (HT) değerini koruyan token’lardandı. Token şu anda ICO fiyatının yaklaşık yüzde 35 üzerinde yer alıyor.

Diğer yandan WBTC token’ının değeri, 0.59 dolardan 0.00081 dolara yüzde 99.86 oranında düştü.

BlockBeat, bu token’larının çoğunun gerçek bir ürün geliştirmek yerine token fiyatını destekleme girişimi için kendi fonlarını kullanan düşük kaliteli projeler olduğunu iddia ediyor. Bazı yatırımcılar bu projelerde para kazanmayı başarsa da en sonunda hemen hemen her şeyi kaybediyorlar.

Bu token’ların düşüşünde kripto para ekosisteminde süregelen düşüş eğilimi de etkili. En fazla token’ın piyasaya sürüldüğü ağ olan Ethereum, tüm zamanların en yüksek seviyesi 1,400 dolardan 275 dolara kadar geriledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl