Trace Mayer’ın fiyat indikatörü Bitcoin’i zirvenin ötesine taşıyor

Bitcoin'in erken dönem yatırımcılarından Trace Mayer tarafından oluşturulan bir indikatöre göre en büyük kripto para yıl sonunda 21,000 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olmalı.

Bitcoin’in erken dönem yatırımcılarından biri olan Trace Mayer, kendi oluşturduğu fiyat tahmin aracı Mayer Multiple’a dayanarak en büyük kripto paranın yıl sonunda 21,000 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olması gerektiğini öne sürdü.

Bu tahmin, piyasa araştırmaları ve danışmanlık şirketi Fundstrat’tan Thomas Lee gibi sektör uzmanlarının tahminlerinin altında kalırken yine de fiyatı 2017 yılının Aralık ayında görülen zirvenin ötesine taşıyor.

Mayer Multiple, mevcut Bitcoin fiyatının 200 günlük hareketli ortalamaya bölünmesiyle elde edilen bir hesaplama. Mayer, şu anda 2.09 çıktısını veren indikatörden hareketle en büyük kripto paranın birkaç ay içinde 40,000 dolarlık fiyat seviyesine ulaşmasını çok düşük bir olasılık olarak niteledi.

Öte yandan Mayer’ın Twitter’daki gönderisine göre, Eylül ayı için potansiyel senaryo Bitcoin’in 15,000 dolara ulaşacağı yönünde. Ek olarak 2020 yılının Haziran ayı için işaret edilen muhtemel Bitcoin fiyatı 30,500 dolar.

Mayer, Ekim 2017’de Bitcoin henüz 4000 dolar seviyelerinde işlem görürken fiyatın Şubat ayına kadar 27,000 dolara ulaşacağını öne sürmüştü. Bitcoin, bu seviyeye ulaşamasa da Aralık ayında 20,000 doları görmüştü. Öte yandan kendi internet sitesine göre Mayer, 2011’de Bitcoin 0.25 dolar iken takipçilerine satın almayı öneren isimdi.

Bir numaralı kripto para, TSİ 20.00 itibari ile kripto para borsası Bitstamp’te 11,000 dolardan alınıp satılıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl