0.2 BTC’yi 100,000 dolara çıkaran Bitcoin trader’ı stratejisini açıkladı

Bir podcast yayınına konuk olan ve 0.2 BTC'yi 100 bin dolara dönüştürmeyi başaran anonim trader, nasıl bir stratejiyle hareket ettiği hakkında konuştu.

bitcoin

Yakın zamanda 0.2 BTC ile başladığı alım satımda 100 bin doları gören bir Bitcoin trader’ı işlem yaparken nasıl bir strateji izlediği hakkında konuştu.

Pozisyonlarımı daima değerlendiriyorum

Kripto para analisti Luke Martin’in The Coinist Podcast adlı podcast yayınına konuk olan ve SalsaTekila takma adını kullanan trader, riskin nasıl yönetileceği konusunda fikirler verdi. Trader, “Diyelim ki 11 bin 800 dolar seviyesinde bir long (uzun) pozisyon açtım ve hedefim 12 bin dolar, stop seviyem ise 11 bin 700 dolar. Bu durumda risk-ödül oranım ikiye bir. Piyasa hareket ettikçe risk ödül oranım da değişir. 11 bin 900 dolardayız diyelim. Bu noktada 100 dolar kazanmak için 200 doları riske atmış oluyorum. Bu nedenle ne zaman bir pozisyonda olsam pozisyonlarımı daima değerlendiriyorum.” dedi.

0.2 BTC’den 8.95 BTC’ye

SalsaTekila, kripto para türev borsası Bybit’in en çok kazanç sağlayan kullanıcılarından biri. Bybit’in dünya ticaret serisi lider tahtasında %4595 bireysel kâr oranıyla ikinci sırada. İşlemlere 0.19 BTC ile başlayan kullanıcının sermayesini 8.95 BTC’ye çıkardığı ve 8.76 BTC kâr elde ettiği görülüyor.

Kaynak: Bybit

Uzun süreli işlemler riski artırır

Anonim trader, avantajının düşük zaman dilimlerinde fiyat oynaklığından yararlanılan bir alım satım tekniği olan scalping’den geldiğini söylüyor:

“Bir işlemde ne kadar uzun süre kalırsanız onu o kadar fazla dış faktör etkileyebilir. Günler süren bir işlemdeyseniz piyasayı etkileyen haberlerin koşulları değiştirmesine çok fazla zaman tanırsınız. Bir işlemde ne kadar çok zaman geçirirseniz işleminizi etkileyen dış faktörlerden kaynaklı olarak riskiniz de o oranda fazla olur.”

Kripto para stratejisti, ayrıca günlük olarak işlem yapan bir trader olarak piyasayı sürekli olarak izlediğini ifade ediyor ve “Farklı araçlar kullanıyorum, haberlerden faydalanıyorum. İyi bir haber bülteni almaya çalışıyorum. Sadece Japon mum grafiklerini kullanmıyorum, biraz emir defterlerini de izliyorum. Zincir için analizleri, haberleri, belirli piyasa istatistiklerini takip ediyorum.” şeklinde konuşuyor.

Ek olarak SalsaTekila, kaldıraçla işlem yapanlar için “Kaldıraçlı işleme girdiğinde mutlaka bir stop loss kullanmanız gerekiyor. İşlemi iptal etme planına sahip olmanız ve riskinizi çok sıkı tutmanız lazım.” önerisinde bulundu. Sözlerinin devamında ise geçinmek için alım satım yapmak isteyenlere ise şunları söyledi: “Yaşamınızı sürdürmeniz için alım satım yapmanız gerekiyorsa ve para kazanma baskısı hissediyorsanız, omuzlarınızda çok fazla yük olacak ve bu nedenle bazı b.ktan işlemler yapabilirsiniz.”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl