Bitcoin’in 900 dolar olduğu dönemden bu yana uyuyan cüzdan ilk kez hareket etti

Son dönemde çok sık görmeye başladığımız, uzun zamandır uyuyan cüzdan hareketlerine bir yenisi daha eklendi. 10.3 yıldır hiç hareket etmemiş bir Bitcoin cüzdanı bu sabah saatlerinde, içindeki 44 milyon dolarlık tüm BTC'leri başka bir cüzdana transfer etti.

İçinde 44 milyon dolar değerde 687.33 adet Bitcoin olan bir cüzdan yıllar sonra ilk kez hareket etti. Son olarak 12 Ocak 2014 tarihinde bu BTC’leri alan bu cüzdanın hareketiyle ilgili ise detay bilinmiyor. Bitcoin fiyatı ise, cüzdan bu BTC’leri aldığında 917 dolardaydı. Cüzdan transferleri TSİ 7.30 civarında gerçekleştirdi.

Son dönemde ise uzun yıllar hareket etmeyen ve Satoshi Nakamoto döneminden madencilik vasıtasıyla Bitcoin kazanmış adreslerin de hareket etmeleri dikkatlerden kaçmıyor. Son olarak nisan ayında Bitcoin’in ilk madencilik dönemlerinde 50 BTC kazanmış ve o zamandan bu yana hiç hareket etmeyen bir cüzdan, Bitcoin’lerini Coinbase borsasına göndermişti. Bu cüzdanın satış yaptığına kesin gözüyle bakılıyor. Cüzdan 23 Nisan 2010 gününden sonra ilk kez aktif hale gelmişti.

Mart ayında ise bu tür hareketler artmıştı. Önce 2019’dan bu yana hareket etmeyen ve Bitcoin blok zincirinin en büyük 5. cüzdanı olarak görülen 6 milyar dolar değerde bir cüzdan transferler yapmış, daha sonra da yine 2010’dan bu yana hareket etmeyen bir cüzdan 140 milyon dolarda Bitcoin’i bir başka adrese göndermişti.

Uzmanlar bu tür transferlerin bir bölümünün, eski tarz cüzdanlardan yenilerine geçişi olduğunu belirtiyorlar. Bu transferlerin bazılarının ve özellikle satış ile sonuçlananlarının ise, yıllar sonra cüzdan şifrelerinin bulunmasıyla bağlantılı olabileceği düşünülüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl