0.2 dolarlık fiyattan bu yana dokunulmayan 2000 adet Bitcoin transfer edildi

Bilinmeyen bir kişi ya da kurum, 2010 yılında yaptığı madencilikten kazandığı 2000 adet Bitcoin'i, çeşitli cüzdanlardan çıkardı ve tek bir cüzdanda yıllar sonra biraraya getirdi. BTC'lerin kazanıldığı o dönem fiyat 0.2 dolar civarındaydı.

Son dönemde artan sayıda görülmeye başlayan, eski Bitcoin’lerin borsalara ya da yeni cüzdanlara yapılan transferlerine bir yenisi daha eklendi. Bir kişi ya da kurum, çeşitli cüzdanlarda bulunan ve 2010 yılından bu yana hiç dokunmadığı BTC’lerini tek bir cüzdana transfer etti.

50 BTC’lik ödüle nazire yapar gibi…

40 transfer yapan bu kişi ya da kurum, her işlemde 50 BTC taşıdı ve toplamda 2000 adet Bitcoin’i tek bir adrese göndermiş oldu. O dönem, madencilerin blok başına 50 BTC ödül aldıkları da biliniyor. Çıkış yapılan cüzdanların, 2010 yılından bu yana hiç hareket görmemiş olması dikkat çekerken, ödüllerin kazanıldığı dönemde ise Bitcoin fiyatı 0.20 dolar civarındaydı. Şu anda bu BTC’lerin toplam değeri 140 milyon dolara tekabül ediyor.

Yani hesap sahibi, 0.20 dolar civarından 70 bin dolarlık fiyat görülenceye kadar BTC’lerine hiç dokunmamıştı. Transferin sebebi ise bilinmiyor. Bitcoin 2021 yılında da 69 bin dolarlık seviyeye ulaşmış ancak bu hesap yine BTC’lerine dokunmamıştı. Aradan geçen 2.5 yılda bu fiyat seviyesinde, neden bu transferlerin yapıldığı da merak konusu…

CryptoQuant kurucusu ve CEO’su olan Ki Young Ju ise bu durumun satış tarafında yaşanacak muhtemel bir likidite krizinin işareti olduğunu belirtti.

Hafta sonu da buna benzer bir transfer yapılmış ve en büyük 5. Bitcoin hesabı, 6 milyar dolarlık BTC transferi yapmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl