Bitcoin ile ilk futbolcu transferi Türkiye’de gerçekleşti

Bitcoin ile ilk futbolcu transferi resmen gerçekleşti. Dünyada ve Türkiye'de bir ilk olan bu transferde futbolcuya 0.0524 Bitcoin ödendi.

Sakarya 1’inci Amatör Küme B Grubu takımlarından Harunustaspor, kadrosuna kattığı futbolcunun transfer ücretinin bir kısmını Bitcoin‘le ödedi.

Kulüp, sezonun ikinci yarısı için Karasu Kültürspor’dan Ömer Faruk Kıroğlu ile anlaşmaya vardı. Sıra resmi imzaların atılmasına geldi.

Kulüp başkanı Haldun Şehit, futbolcu için toplam 4 bin 500 TL’lik transfer ücreti ödedi. Şehit, bu ücretin yaklaşık yarısını 0.0524 Bitcoin’le ödedi. Başkan, kalan 2 bin 500 TL’yi ise nakit verdi.

Türkiye’de ve dünyada bir ilk

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan kulüp başkanı şunları söyledi:

“Ülkede ve dünyada ses getirmek adına yaptık. Kulübümüz de şampiyonluk yolunda Bu transfer bazında Türkiye’de hatta dünyada bir ilk oldu. Profesyonel olarak yapılmış olsaydı televizyonlarda duyulurdu amatör olarak biz ilk olduk. Bunun için de gururluyuz.”

Futbolcu Ömer Faruk Kıroğlu’nun açıklamaları ise şu şekildeydi:

“Benim için de bir ilk, dünya için de bir ilk. Başkanımın söylediği gibi yeni bir şey yapıyoruz, yeniliklere açık bir insanım. İki taraf için de hayırlı olmasını diliyorum.”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl