Borsalara Bitcoin transferleri, boğa öncesine geri döndü

Borsa adreslerine yapılan transferlerin sayısı, fiyatın 9-10 bin dolar bandında hareket ettiği Temmuz 2020'den bu yana en düşük seviyeye indi.

Zincir üstü analiz platformu Glassnode tarafından yayımlanan raporda, 25 Ağustos itibarıyla son birkaç hafta içinde kripto para borsalarına yapılan Bitcoin transferi sayısının önemli ölçüde azaldığı görüldü.

Borsa adreslerine saatlik olarak yapılan transferlerin 7 günlük hareketli ortalamasının perşembe günü bin 921 BTC’yi görmesiyle Temmuz 2020’den bu yana en düşük seviyeye ulaşılmış oldu.

Borsalara saatlik olarak yapılan Bitcoin transferlerinin sayısının 7 günlük hareketli ortalaması, kaynak: Glassnode

Borsalara Bitcoin transferi sayısındaki düşüş, bir numaralı kripto paranın 20 bin doların altında bir düzeltme tehlikesiyle karşı karşıya kalmasının ardından yaşandı.

Zararda olan Bitcoin adresleri bir ayın zirvesinde

Öte yandan en büyük kripto paranın fiyatındaki son çöküş nedeniyle, Bitcoin ağı genelinde karlılık düştü. 25 Ağustos’ta, zarardaki toplam Bitcoin adresi sayısı, bir ayın en yüksek seviyesi olan 18,04 milyona ulaştı.

Bitcoin’in değerindeki düşüş, lider kripto paranın seviyeyi kısaca test ettikten sonra kritik 25 bin doları geçememesinin ardından geldi. Satışlar, esas olarak Fed’in yükselen enflasyonu frenlemek için devam eden sıkılaştırma önlemlerine bağlanıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl