Bitcoin trenine binen son büyük şirket, sinema devi AMC oldu

Dünyanın en büyük sinema zinciri olduğu belirtilen AMC, Bitcoin trenine atlayan son dev şirket oldu. Firmanın dün yapılan gelir toplantısında, sene sonu itibariyle sinamaseverlerin biletlerini ve salonlaradaki ekstra ürünlerini Bitcoin ile ödemelerine imkan tanınacağı belirtildi.

bitcoin

Bitcoin’in her geçen gün hayatımıza daha çok girmesi, kurumsal şirketlerin de en büyük kripto paraya sırtını dönmesine engel oluyor ve daha çok şirket Bitcoin’e izin veriyor.

“Son 6 ayda, 10 yıldakinden daha fazla şey öğrendim”

Bitcoin trenine atlayan son şirket ise dünya sinema devi AMC oldu. Firma sene sonu itibariyle müşterilerinin sinema biletleri ve salonlardaki ürünlerini Bitcoin ile alabileceğini açıkladı. Konuyla ilgili konuşan AMC CEO’su Adam Aron şunları söyledi:

“Blok zincir teknolojisi ve kripto paralar konusunda son 6 ayda, daha önceki 10 yılda öğrendiğimden çok daha fazla şey öğrendim. Bu evrene nasıl girebileceğimizi araştırdık ve kazançlı iş fırsatları ilgimizi çekti. Apple Pay ve Google Pay ile birlikte tüm ödemeleri kabul etmek için gerekli olan kod yazımını şu anda yapıyoruz”

AMC ile ilgili haberlerin yer almasından sonra ise şirket hisselerinin yüzde 5’ten falz yükselmesi de dikkat çekti.

Tesla da geri dönecek

Hatırlanacağı üzere, Bitcoin başta olmak üzere kripto paraların ciddi şekilde yatırım almasında elektrikli araç üreticisi Tesla’nın Bitcoin kabul etmeye başlaması ve bilançosuna da 1,5 milyar dolarlık Bitcoin eklemesi de etkili olmuştu. Daha sonra çevreye zararlarını öne sürerek CEO Elon Musk, Bitcoin kabulünü askıya aldığını açıklamıştı.

Musk, Temmuz ayındaki The B Word etkinliğinde ise şirketinin kısa süre içinde yeniden Bitcoin kabulüne başlayacağını düşündüğünü dile getirmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl