Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Beyaz Saray eski danışmanı, Bitcoin’e 182 milyon dolar yatırdı

ABD Başkanı Donald Trump'ın eski danışmanlarından Anthony Scaramucci'nin Skybridge Capital şirketinin Bitcoin'e 182 milyon dolar yatırdığı ortaya çıktı.

trump-danisman

Beyaz Saray’da bir dönem Donald Trump’ın danışmanlığını yapan Anthony Scaramucci’nin Skybridge Capital şirketinin Bitcoin’e 182 milyon dolar yatırdığı bildiriliyor.

CoinDesk ve The Block tarafından elde edilen bir belgeye göre, Fidelity Digital Assets ve Silvergate gibi bir dizi kripto para şirketi ile ortaklık kuran ve yakın zaman önce yeni bir Bitcoin fonu oluşturduğunu duyuran Skybridge Capital, yatırım fonları adına Bitcoin’e halihazırda 182 milyon dolar yatırdı.

Belgenin ayrı bir bölümünde ise şirket, Aralık ayında halka açılan yeni fon için Bitcoin’e 25.3 milyon dolar yatırım yaptığını belirtiyor. Bu meblağın 182 milyon dolarlık yatırıma dahil olup olmadığı belli değil.

Skybridge, kripto para piyasasına kurumsal yatırımın gelmeye devam etmesini bekliyor. Şirkete göre, Bitcoin altından üstün özelliklere sahip bir varlık ve şirket, Bitcoin’i “altın 2.0” olarak adlandırıyor.

Şirket olarak tam Bitcoin ağ düğümü de çalıştıran SkyBridge, Bitcoin’e yatırım yapmanın yanı sıra onu keşfetmek için de çalışmalar yürütüyor.

Scaramucci, şu anda 1.5 milyar doların üzerinde Bitcoin yatırımı olan MicroStrategy’nin, bir Bitcoin fonu oluşturmasında kendisine ilham verdiğini ve son aylarda şirket CEO’su Michale Saylor’la da yakın ve samimi bir diyalog kurduklarını da söylemişti.

Piyasa değeriyle en büyük kripto para Bitcoin, TSİ 23.35’te 26 bin 906 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl