Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Trump’ın eski danışmanı, milyar dolarlık fonuyla resmen Bitcoin’e giriyor

scaramucci

Bir dönem Donald Trump’ın iletişim danışmanlığını yapan Anthony Scaramucci’nin serbest yatırım fonu SkyBridge Capital, bir Bitcoin fonu için SEC’ye başvuruda bulundu. SkyBridge Bitcoin Fund adıyla faaliyette olacak fon, en az 50 bin dolarlık yatırım yapacak olan akredite yatırımcılara açık olacak.

SkyBridge Capital’in yönetimi altında 9.2 milyar dolarlık varlık bulunuyor.

Şirket, Kasım ayında dijital varlıklara yatırım yapabileceğini SEC’ye bildirmişti. “Fonların fonu” olarak bilinen milyar dolarlık fon, dijital varlıklarda pozisyon almayı sağlayan yatırım fonlarına yatırım yapabileceğini belirtmişti. Bu yatırımların dijital varlıklar veya diğer gelişen teknolojilerle ilgili teknolojiler sağlayan şirketlere de yapılabileceği, sadece Bitcoin ile sınırlı olmadığı kaydedilmişti.

Son dönemde kurumsal yatırımcılar için kripto para yatırım yapmanın yolları genişliyor. Yakın zaman önce en değerli 10 kripto paraya yatırım yapmayı sağlayan Bitwise 10 fonu borsada listelenmeye başladı. Bu arada büyük kripto para yatırım şirketi Grayscale de bugün yaptığı açıklamada, Bitcoin ve Ethereum gibi fonlarına yeni yatırım almayı durdurduğunu bildirdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl