İlk kez konuştu: ABD Başkanı Donald Trump’tan Bitcoin için sert ifadeler

ABD Başkanı Donald Trump, bugün Türkiye saati ile 03.15'te Twitter hesabından Bitcoin ve kripto paralarla ilgili bir açıklama yaparak sert ifadeler kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabından Bitcoin ve kripto paralarla ilgili olarak bir açıklama yaptı.

TSİ 03.15’te paylaşılan tweet’lerde Trump, “değeri epeyce değişken olan ve para olmayan” Bitcoin ve diğer kripto paraların bir hayranı olmadığını, yasalarca düzenlenmemiş kripto varlıkların uyuşturucu ticareti ve diğer yasa dışı aktiviteler dahil, kanunsuz davranışlara kolaylık sağladığını yazdı.

ABD Başkanı, devamında benzer şekilde Facebook’un “sanal para birimi” Libra’sının da güvenilirliğinin az olacağını belirterek “Facebook ve diğer şirketler bir banka olmak istiyorlarsa ulusal ve uluslararası bankalar gibi tüm bankacılık regülasyonlarına tabi tutulmalılar.” ifadelerini kullandı.

Trump’ın tweet’lerinin sonuncusu ise şöyleydi:

“ABD’de yalnızca tek bir gerçek para birimimiz var. Her zamankinden daha güçlü ve güvenilir. O dünyanın herhangi bir yerindeki en baskın para birimi ve daima bu şekilde kalacak. Adı, ABD Doları!”

Fiyatları etkilemedi

Trump’ın bu sert ifadeleri, Bitcoin başta olmak üzere kripto paraların fiyatları üzerinde pek bir etki yapmadı. En büyük kripto para TSİ 09.30 itibari ile 11,400 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl