Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Trump açıkladı: Teşvik görüşmeleri sonlandı, Bitcoin ve hisseler düştü

ABD Başkanı Donald Trump'ın teşvik paketi görüşmelerinin seçim sonrasına kadar sonlandırıldığını açıklamasının ardından Bitcoin ve hisseler düşüş yaşadı.

donald trump

ABD Başkanı Donald Trump, resmi Twitter hesabından akşam saatlerinde teşvik paketi konusundaki görüşmelerin çıkmazda olduğunu ve seçim sonrasına ertelendiğini açıklaması üzerine Bitcoin’in fiyatı düşüş yaşadı.

ABD Başkanı, Temsilciler Meclisi’nin Demokrat başkanı Nancy Pelosi’nin görüşmelerde 2.4 trilyon dolarlık paket istediğini ancak kendilerine 1.6 trilyon dolarlık “çok cömert” bir teklif yaptıklarını açıkladı. Trump, “Pelosi, her zamanki gibi iyi niyetle müzakere etmiyor. Taleplerini reddediyor ve ülkemizin geleceğine bakıyorum.” dedi.

Başkan, teşvik paketi görüşmelerinin seçimden sonraya bıraktıklarını bildirdi. Bu gelişme, hisse senedi piyasalarında olduğu gibi kripto paralarda da satışlarla karşılandı.

Bitcoin, hisseler ve altın değer kaybetti

Bitcoin fiyatı, 10 bin 750 dolar seviyelerinden 10 bin 500 dolara kadar geriledi. Diğer yandan S&P 500 Endeksi, yüzde 1’den fazla düşerken altında da yüzde 1’e yakın bir gerileme görüldü.

Bitcoin, haberin yayına girdiği dakikalarda 10 bin 580 dolardan alınıp satılıyor.

Amerikan merkez bankası Fed’in başkanı Jerome Powell, bugün ekonomik iyileşmeyi desteklemek için daha fazla harcama yapılması gerektiği yönünde çağrıda bulunmuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl