Binance CEO’su: Donald Trump, Bitcoin alacak

Binance'in Londra'daki ekinliğinde konuşan Changpeng Zhao, kripto paralara karşı şahin tutumuyla bilinen ABD Başkanı Donald Trump'ın Bitcoin alacağından emin olduğunu ancak konumu itibariyle şu an böyle bir şey yapamayacağını ifade etti.

Önde gelen kripto para borsalarından Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, kripto paralara karşı memnuniyetsizliğini açık bir şekilde dile getiren ABD Başkanı Donald Trump‘ın Bitcoin alacağına inanıyor.

Decrypt’in bildirdiğine göre, bugün Londra’nın Canary Wharf kentinde düzenlenen Binance etkinliğinde konuşan Zhao, Trump’la ilgili şunları söyledi:

“Trump’ın emekli olduktan sonra kripto para sektörüne gireceğinden son derece eminim. Şu anda, ABD dolarına karşı kripto paraları teşvik edemeyecek bir pozisyonda bulunuyor.”

Temmuz ayında attığı tweet’lerde Bitcoin‘i hedef alan Trump, Bitcoin’in ve diğer kripto paraların değerlerinin çok değişken olduğunu, onların para olmadığını, onlara hayran olmadığını ve ayrıca kripto paraların uyuşturucu ticareti ve diğer yasa dışı faaliyetlere kolaylık sağladığını söylemişti. O günlerde Trump’ın tweet’lerini yorumlayan Zhao, ifadeler negatif olsa da dikkatleri bu endüstrinin üzerine toplayacağı için bunu olumlu bir gelişme olarak nitelendirmişti. Trump’ın Bitcoin’e ilişkin sert sözlerinin ardından Google’da Bitcoin aramaları tavan yapmıştı. Zhao o günden beri Trump’ın bir noktada bu teknolojiye ikna olacağına inanıyor.

Zhao bugün de Trump’ın akıllı bir iş adamı olduğunu ve bunu kaçırmayacağını söyledi.

Öte yandan, ABD Başkanı o günlerde Bitcoin’le birlikte Facebook’un kripto para projesi Libra’yı da hedef almış ve onun güvenilmez olduğunu söylemişti. Zhao ise Trump’ın aksine Facebook’un çabalarını hayranlıkla izliyor gibi görünüyor ancak yine de Libra’nın hayata geçtiğinde Binance’e eklenip eklenmeyeceğiyle ilgili çok az ipucu veriyor. Zhao’nun bu konuda söyledikleri şöyleydi:

“Binance projeleri kullanıcı sayısına göre değerlendirir ancak, Libra henüz hayata geçmedi. Hatta düzenleyici kurumlar önünü keserse, belki de hiç geçemeyecek.”

Bu arada geçtiğimiz Haziran ayında borsanın üst düzey yöneticilerinden Gin Chao, Binance’in Libra’nın ağında yer alacak şirketlerden biri olmak istediğini söylemişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl