Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin, para arzında Türkiye’yi geçti

Blockchain güvenlik şirketi BitGo’nun önde gelen geliştiricisi Jameson Lopp, Bitcoin’in para arzına göre küresel olarak 32. sıraya yerleştiğini hesapladı. M1 para arzına göre yapılan hesaplamayla Bitcoin; Türkiye, Brezilya, Singapur ve Güney Afrika’yı geride bırakarak Finlandiya ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin hemen arkasına yerleşti. M1 para arzı: Dolaşımda bulunan para miktarı ve vadesiz banka mevduatlarının toplamını ifade eden kavram.   Büyümede patlama Bitcoin, son günlerde 7600$’a kadar yükseldi. Öte yandan Bitcoin’in dijital para piyasasındaki hakimiyeti de oldukça arttı. En değerli dijital para birimi...

Blockchain güvenlik şirketi BitGo’nun önde gelen geliştiricisi Jameson Lopp, Bitcoin’in para arzına göre küresel olarak 32. sıraya yerleştiğini hesapladı.

M1 para arzına göre yapılan hesaplamayla Bitcoin; Türkiye, Brezilya, Singapur ve Güney Afrika’yı geride bırakarak Finlandiya ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin hemen arkasına yerleşti.

M1 para arzı: Dolaşımda bulunan para miktarı ve vadesiz banka mevduatlarının toplamını ifade eden kavram.

 

Büyümede patlama

Bitcoin, son günlerde 7600$’a kadar yükseldi. Öte yandan Bitcoin’in dijital para piyasasındaki hakimiyeti de oldukça arttı. En değerli dijital para birimi olan Bitcoin, toplam piyasa hacminin yüzde 61’ini oluşturuyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl