Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin tweet’leri, Elon Musk’ın itibarını kötü etkiledi: İşte rakamlar

Bir süredir Bitcoin ile ilgili attığı tweet’ler yüzünden sert şekilde eleştirilen Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter’daki hayran kitlesini de yavaş yavaş kaybetmeye başladı. Tweet’lere göre yapılan duygu analizindeki bilgiler, insanların artık Musk hakkında daha fazla olumsuz görüşe sahip olduğu yönünde…

Duygu analiz şirketi Awario‘nun Yahoo Finance ile paylaştığı verilere göre, Elon Musk’a olan sevgi gittikçe azalıyor. Ocak ayında, Musk hakkında atılan olumlu ve olumsuz tweet’lerin sayısı neredeyse eşitken, Mayıs ayında ise durum ciddi şekilde negatif yorumlara döndü.

Mayıs ayında olumsuz yorumlar zirve yaptı

Ocak ayında olumlu yorum oranı yüzde 16.8, olumsuz ise yüzde 16.2’ydi. Ancak Mayıs ayına, yani Bitcoin’in sert düşüş yaşadığı ve Tesla şirketinin de artık Bitcoin ile ödeme kabul etmeyeceğini açıkladığı ayda ise bu oran olumlu yorumlarda yüzde 14.9, olumsuz yorumlarda ise yüzde 19.2 oldu. Awario’nun verdiği bilgilere göre, Musk’ın Ekim 2020’den beri izlenen tweet’lerinde ulaşılan bu olumsuz oran, şu ana kadar bu anlamdaki en yüksek rakam.

Olumsuz yorumlar gibi takipçi sayısı da arttı

Awario, Musk hakkında atılan ve bazı anahtar kelimeleri de içeren tweet’leri algoritmik olarak takip ediyor. Burada önemli noktalardan biri, tüm olumsuz görüşlere rağmen Tesla’nın hala Bitcoin tutuyor olması… Bu durum, Musk hakkındaki olumlu görüşlerin de hala var olmasını sağlıyor.

Mayıs ayında Tesla CEO’su için atılan negatif yorumlar en yüksek seviyeye ulaşmış olsa da, bu ay içinde Musk’ın takipçi sayısı 56 milyona ulaştı. Musk bu anlamda en çok takip edilen işadamı konumunda…

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Mert Cevapla

    Başta piyasaya heyecan katıyor diye hoş karşılıyordum ama şu an ecdadının bu durumdan rahatsız olduğuna eminim.