Twitch, Bitcoin kabulünü sessiz sedasız durdurdu

2018'in ortalarında kripto paralarla ödeme almaya başlayan canlı yayın platformu Twitch, bu seçeneği yakın bir zamanda ortadan kaldırdı.

15 milyondan fazla günlük aktif kullanıcıya sahip olan canlı yayın platformu Twitch.tv, geçtiğimiz günlerde sessiz sedasız bir şekilde Bitcoin ve Bitcoin Cash’le ödeme almayı durdurdu.

Şirketin bu kararı, Reddit’teki bazı kullanıcıların artık kripto paraları kullanarak abonelik ödemelerini yapamadıklarını belirtmeleriyle ortaya çıktı. Bunun üzerine bazı Reddit kullanıcıları, Twitch’in kripto para kabul ettiğini bile bilmediklerini belirtirken bazıları da şirketin bu kararından dolayı üyeliklerini sonlandıracaklarını söyledi.

Twitch’in kripto paralarla ödeme yapma seçeneğini neden kaldırdığı belirsizliğini korusa da çoğu kullanıcının böyle bir seçeneğin varlığından bile haberdar olmaması, bu işin arkasında düşük işlem hacimlerinin olabileceğini gösteriyor.

Şirket; BTC, BCH, ETH ve LTC gibi tanınmış kripto para birimleriyle ödeme almaya 2018’in ortalarında başlamıştı.

Ortalama bir milyondan fazla eş zamanlı kullanıcısıyla 2.2 milyonun üzerinde yayıncıya sahip olan Twitch, 2014 yılında e-ticaret devi Amazon tarafından 970 milyon dolara satın alınmıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl