Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Twitter CEO’su, Bitcoin’in neden “en iyi internet parası” olduğunu açıkladı

Twitter'ın CEO'su Jack Dorsey, Bitcoin'in neden en iyi internet parası olduğunu düşündüğüne açıklık getirdi.

bitcoin jack dorsey

Mikro blog platformu Twitter ve ödeme şirketi Square’ın milyarder patronu Jack Dorsey, Bitcoin’in fikir birliğine dayalı ve herkesçe oluşturulmuş olmasından dolayı muhtemelen internetin en iyi yerel para birimi olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz günlerde, Reuters’a bir röportaj veren Dorse, “İnternet, fikir birliğine dayalı ve herkesçe oluşturulan bir şeydir ve gidişatını herkes değiştirebilir. Harika bir fikri olan herhangi biri internete katkı sağlayabilir.” ifadelerini kullandı.

Dorsey’in şirketi Square, yakın zaman önce Kripto Para Açık Patent Birliği (COPA) adında, patentleri bir araya getirecek ve sektörün açık kaynak ruhunu koruyacak bir oluşum başlattı. Dorsey de diğer kripto para şirketlerini bu birliğe katılmaya çağırdı.

Square’dan tamamen ayrı olan ve kendi bağımsız yönetim kurulu bulunan COPA, yaptığı basın açıklamasında, “İnternete özgü küresel bir yerel para birimi olması gerektiğine inanıyoruz. Herkesin ekonomiye katılabilmesi ve aynı araç ve hizmetlere erişebilmesi gerektiği gibi herkes de kripto paralara katılabilmeli ve altında yatan yeniliğe erişebilmelidir.” denildi. Aynı açıklamada, patentlerin ofansif ve yanlış yönlendirilmiş kullanımının kripto paralar gibi gelişmekte olan teknolojilerin büyümesini ve benimsenmesini tehdit ettiği de belirtildi.

Bu konuda ilk adımı atan Square, kripto parayla ilgili tüm patentleri, kâr amacı gütmeyen COPA bünyesine verdi.

Twitter CEO’su, uzun yıllardır Bitcoin’i takip ediyor ve araştırıyor. Belirli aralıklarla Bitcoin alımı yaptığı bilinen Dorsey, bu haftaki Reuters röportajında ayrıca “Bence internet, yerel bir para birimi istiyor ve Bitcoin’in muhtemelen bunun şu ana kadarki en iyi tezahürü olduğunu düşünüyorum.” şeklinde konuştu. Dorsey, işlem süreleri ve verimliliğe işaret ederek Bitcoin’in genel kabulden önce iyileştirilmesi gereken meseleleri bulunduğunu ifade ediyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl